mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wałbrzych chce obwodnicy zachodniej

Wałbrzych chce obwodnicy zachodniej

Wałbrzych stara się o budowę zachodniego odcinka obwodnicy miasta, która pozwoli na skomunikowanie z pzryszłą drogą ekspresową S3 Legnica–Lubawka.

Walka o budowę zachodniej obwodnicy trwa od lat. „Cały czas prowadzimy rozmowy na temat przebiegu obwodnicy i decyzji, który odcinek - wschodni czy zachodni - będzie realizowany” - informuje prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski. „Ze smutkiem przyznaję, że GDDKiA wciąż preferuje odcinek wschodni. W rozmowie z dyr. Kotlarkiem raz jeszcze przedstawiłem argumenty przemawiające za budową zachodniego odcinka obwodnicy. Starałem się przekonać, że ten odcinek to nie tylko droga miejska, to przede wszystkim przeniesienie tranzytu, który obecnie przebiega przez centrum miasta, to lepsze połączenie firm ze strefy z południem Polski, to odciążenie Szczawna Zdroju, to w końcu lepsze skomunikowanie z drogą S3, która jest priorytetem dla GDDKiA”.

Ostateczną decyzję o przebiegu obwodnicy podejmie GDDKiA po uzyskaniu decyzji środowiskowej wydanej przez wojewodę, który musi uzyskać w tej sprawie opinię Ministerstwa Środowiska. To Ministerstwo w tej opinii wskaże, który odcinek lepiej jest budować z punktu widzenia ochrony środowiska. Wojewoda jednak może wydać własną decyzję, nie kierując się wskazaniami Ministerstwa.

Ile dokładnie ma kosztować wałbrzyska obwodnica, będzie wiadomo m.in. po ustaleniu jej przebiegu.

Przeczytaj także:

Dolny Śląsk: porozumienie w/s obwodnic i dojazdów do A 4 i S 8 (2007-06-11)

Nowe dolnośląskie drogi przed 2012? (2007-05-08)

Wkrótce rusza II etap noworudzkiej obwodnicy (2007-04-17)

Są pieniądze na S3 Legnica – Lubawka (2007-01-04)

 

 


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Anka 2007-06-25

Dlaczego wypisywane sa takie bzdury przez osoby ktore nei skonsultowaly tego merytorycznie. Wariant przebiegu drogi ma wskazac inwestor (GDDKiA ) i uzasadnic taki wybor a nei ma tego robic za niego Wojewoda - jako organ ochrony środowiska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.