mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Walczą o wschodnią obwodnicę Krakowa

Walczą o wschodnią obwodnicę Krakowa

„Brak kontynuacji tej inwestycji spowoduje, że ruch tranzytowy i miejski po wschodniej stronie Krakowa nadal będzie się odbywał przeciążonymi ulicami miasta” pisze Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Przypomnijmy, że mimo wcześniejszych zapewnień, drugi odcinek wschodniej obwodnicy od węzła Rybitwy do węzła Igołomska nie znalazł się w konsultowanym obecnie Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Jeżeli plan realizacji dróg krajowych zostanie przyjęty w obecnym kształcie, ważna dla Krakowa inwestycja zostałaby przesunięta w czasie o kilka lat.

Walczą o wschodnią obwodnicę Krakowa
Tymczasem drugi odcinek wschodniej obwodnicy jest niemal przygotowany do realizacji. Krakowski oddział GDDKiA jest gotowy na rozpisanie przetargu, pod warunkiem, że rządu znajdzie środki na tę inwestycję.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wskazuje, że przerwanie budowy wschodniej obwodnicy na obecnym etapie spowoduje, że ruch tranzytowy i miejski po wschodniej stronie Krakowa nadal będzie się odbywał przeciążonymi ulicami miasta. Prezydent przypomina, że Miasto, w myśl podpisanych w ubiegłych latach porozumień, finansowo wsparło budowę całej wschodniej obwodnicy (od węzła Bieżanów do węzła Igołomska) na kwotę ponad 23 milionów złotych.

W liście do resortu transportu przypomina się też, że budowa tej drogi ma istotne znaczenie dla planowanej specjalnej strefy ekonomicznej gmin Wieliczka-Niepołomice, co może mieć istotny wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy tego obszaru Małopolski. Co więcej, drugi odcinek wschodniej obwodnicy odgrywa kluczową rolę dla funkcjonowania Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów w Krakowie - inwestycji o fundamentalnym znaczeniu dla dalszego funkcjonowania miasta.

Na rzecz szybkiej realizacji wschodniej obwodnicy przemawiają też prognozy natężenia ruchu na sieci dróg krajowych na rok 2025 wykonane przez Politechnikę Warszawską. „Analizy potwierdzają celowość kontynuowania budowy drogi ekspresowej S-7. Prognozowana wielkość ruchu przyjmuje niejednokrotnie większe wartości niż na fragmentach przebiegu autostrady A2” – wskazuje Prezydent Majchrowski.
Każdy mieszkaniec Krakowa i Małopolski może włączyć się w proces konsultacji społecznych Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 i wystosować petycję w sprawie szybkiej realizacji drugiego odcinka wschodniej obwodnicy miasta.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

BLOW GPS70iBT – 7 cali nawigacji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~lrek 2010-12-23

W zeszłym tygodniu na spotkaniu między innymi w tej sprawie kłamca z PO powszechnie nazywany w Krakowie "Kręcik" kłamał, ze wszystko jest już załatwione i ma pieniądze na tę obwodnicę. Ponieważ nie umiał przedstawić dokumentów więc obiecał, że je przedstawi nazajutrz i wtedy okazało się, że nie ma pojecia o czym mówił. Dokument, który powołał okazał się od innej instytucji niż mówił i nic nie potwierdzał. Dobrze, że przynajmniej tacy ludzie w Krakowie nie są wybierani do władz ale są jednak mianowani przez kłamliwą PO czyli partię obłudników. Co z tego wynika, to mamy okazję przekonać się chociażby w tym konkretnym przypadku. Obecne zarządzanie w Polsce to jawny przekręt i jedno wielkie blagierstwo. Działa to na nowobogacką pseudointeligencję posługującą się papierkami potwierdzającymi ukończenie szkół ale równocześnie z pełną pustką intelektualną, zawodową i logistyczną w główkach. Kreatywna księgowość i kłamliwy pijar ma krótkie nogi i w niedalekiej przyszłości ten rząd nieudaczników i obcych agentów jak Sikorski czy Rostowski, doprowadzi Polskę do bankructwa na wzór i coraz bardziej już uzmysławianego przez jankesów w USA.

~animexxxx 2010-12-23

WTF? Dla redaktora tego artykułu podaje wiadomość że przetarg na ten odcinek jest już ogloszony od ponad roku.

~vobis 2010-12-22

Co za łory w tym calym rzadzie, czy naprawde nie widza jak potrzebny jest ten kawalek obwodnicy!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.