mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Walka o S-8 dla Łodzi trwa

Walka o S-8 dla Łodzi trwa

Łódź nadal będzie walczyła o "północny" wariant drogi ekspresowej S-8. Podczas ostatniej wizyty w Łodzi, premier RP, Jarosław Kaczyński zapewnił, że zrobi wszystko, żeby S-8 przebiegała przez Łódź.

Prezes Rady Ministrów wyraźnie stwierdził, że jedyny naturalny wariant drogi prowadzi przez Łódź. Ostateczna decyzja dotycząca przebiegu drogi S-8 nie została jeszcze podjęta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad proponuje inny przebieg autostrady, przez tereny południowe województwa łódzkiego.
Walka o lokalizacje drogi trwa już od kilku lat. Ostatnie działania na szczeblu lokalnym wprowadziły wiele zamieszania w tej kwestii. Wbrew rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 13 lutego tego roku, Ministerstwo Transportu na swoich stronach internetowych zamieściło w wykazie planowanych dróg i autostrad, "bełchatowski" wariant drogi.

Oburzony całą sprawą jest prezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki, dla którego deklaracja premiera stanowi powód do ponownych interwencji w tej sprawie. Władze miasta skierowały już specjalne pismo w sprawie S-8 na ręce Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego i wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Działania podejmowane przez magistrat wspierają również łódzcy parlamentarzyści i aktywni łodzianie.

Przeczytaj także:

Północny wariant S8 jednak możliwy (2007-09-05)

GDDKiA: Dlaczego S8 przez Bełchatów? (2007-06-27)

S-8 w prokuraturze (2007-06-22)


Podobne wiadomości:

V8 rządzi - wielki test

auto motor i sport 0000-00-00

Jest ich aż osiem, każdy nowy. Są zwyczajne, są szybsze i piekielnie szybkie. Jest diesel i hybryda. I jest też zdrowa dawka szaleństwa. Osiem razy V8, czyli koncert na 64 cylindry.

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Remek 2007-10-02

"Prezes Rady Ministrów wyraźnie stwierdził, że jedyny naturalny wariant drogi prowadzi przez Łódź." Oczywiście, w Łodzi jest większy elektorat, a zbliżają się wybory...

~Panie_ratuj 2007-10-01

S8 już dawno była zaplanowana przez Bełchatów. Mieszkam na Mazowszu i jeśli będzie mi przyjść jechać do Piotrkowa, potem do Łodzi i przez wszystkie obwodnice Sieradza, ZW... to chyba zwariuję i jednak wybiorę starą ósemkę. Nie chcę źle dla Łodzi, ale ten wariant jest korzystny chyba tylko dla łodzian. Dla ludzi z Podlasia, Mazowsza i Wrocka to będzie porażka. Może warto spróbować inaczej i zbudować ósemkę przez Bełchatów, a potem zaplanować czternastkę w tzw. wariancie łódzkim. Myślę, że obydwie trasy są potrzebne.

~pckloss 2007-10-01

Racja... jak zwykle skończy się na dyskusjach i tego fragmentu S8 nigdy nie zbudują - zupełnie jak z A2 która urwała się w szczerym polu pod Łodzią.

~AdJ 2007-10-01

Zupełnie nie rozumiem... Mają A2, mają A1 - po cholerę jeszcze S8 tam pakować wydłużając ją niepotrzebnie?

~lekki 2007-10-01

z oficjalnego otwarcia nowego odcinka drogi : "..... tą autostradę budował mój dziad, mój ojciec, ja ją buduję, i będą budowały moje wnuki......"...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.