mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Walka o ostatni odcinek A4 na Podkarpaciu

Walka o ostatni odcinek A4 na Podkarpaciu

Otwarto oferty na budowę ostatniego, najdłuższego odcinka autostrady A4 na Podkarpaciu, od Rzeszowa (W. Rzeszów Wschód) do Jarosławia (W. Wierzbna). Do złożenia ofert GDDKiA zaprosiła 13 firm i konsorcjów reprezentujących nie tylko Polskę, ale także: Niemcy, Hiszpanię, Portugalię, Austrię, Irlandię, Słowację i Turcję. Ostatecznie oferty złożyły 3 firmy wykonawcze. Najniższa oferta na realizację tego 41-kilometrowego odcinka wynosi 2,19 mld zł, zaś najdroższa 2,97 mld zł.

Walka o ostatni odcinek A4 na Podkarpaciu
Kolejnym krokiem będzie ocena złożonych ofert. Ostatecznie wybrana zostanie oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans ceny i długości okresu gwarancji jakości. Kryterium wyboru wykonawcy  to cena  - 90% i gwarancja jakości - 10%. Po przeprowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych kontroli uprzedniej postępowania przetargowego i stwierdzeniu braku nieprawidłowości w przeprowadzonym postępowaniu możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcami.
 
Przedmiotowy odcinek autostrady A4 będzie przebiegał przez województwo podkarpackie i przecinał powiat rzeszowski (gminy Trzebownisko, Krasne), powiat łańcucki (gmina Czarna, miasto Łańcut, gmina Białobrzegi) i powiat przeworski (gminy Przeworsk, Tryńcza, miasto Przeworsk).

Autostrada A4 na tym odcinku będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pasy awaryjne. W ramach inwestycji powstaną m.in. trzy węzły autostradowe: „Łańcut”, „Przeworsk”, „Wierzbna”, obiekty inżynierskie (w tym m.in. wiadukty autostradowe i drogowe, mosty autostradowe, przejścia dla zwierząt, przepusty) oraz wjazdy awaryjne. Powstaną cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy obydwu jezdniach autostrady: „Łukawiec”, „Palikówka”, „Budy”, „Młyniska”. Zakres prac obejmował będzie również budowę i przebudowę urządzeń uzbrojenia terenu, budowę urządzeń ochrony środowiska, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, stacji meteorologicznych i nasadzenia zieleni.

Zadanie przewidziane jest do współfinansowania ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków budżetowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~qwe 2010-07-20

Rozumiem optymizm niektórych, ale z doświadczenia wam powiem, że jak każą płacić za przejazd autostradą (oby nie wyrobem autostradopodobnym/autożenadą/zwężkostradą, takim jak na odcinku Katowice-Kraków zarządzanym przez Stalexport), to czar pryśnie.

~qqq 2010-07-20

Breslauer, zabieraj sie ze swoimi swiatlymi wywodami do Wietnamu. Oni tez buduja autostrady !

aaa 2010-07-16

No chyba się uda. Cała A4 brzmi dumnie. Żeby tak samo dobrze (jak na Polskie warunku) szło z A2, a szczególnie jej przejściem przez Warszawę to byłoby naprawdę miło.

~Dinx 2010-07-16

Ach, cudownie! Nic tylko się cieszyć, jeszcze parę lat i będziemy mieli sieć autostrad z prawdziwego zdarzenia! Moje marzenie jeszcze z dzieciństwa spełnia się:) @Breslauer - tacy jak Ty wszystko psują. Zawistne, podłe, złe na cały świat komunistyczne polaczki-cwaniaczki, brzydzę się was! Nic tylko narzekać, jaka to w naszym kraju bida, a za komunistów wszystkim było dobrze... A pfe! A kysz! Won do swoich kompanów na działkę przy wódeczce powspominać, jak to się dobrze za Gierka żyło... Twoim wzorem jest zapewne twój tatuś, podobnie jak w Kiepskich, prawda...? Pfff...

~dpl1000 2010-07-16

no i takie wiadomosci lubie!!!a4 od granicy do granicy, a od siebie napisze do kolegi breslauera,ze dzis mozesz pisac glupoty i nic ci sie nie stanie,80 lat temu ze krytyke kogokolwiek z rzadzacych,bylbys nagrodzony mozliwoscia budowy jednej z autostrad,nieodpłatnie i do konca zycia,czyli niedlugo.nie pozdrawiam!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.