mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wały z unijnej kasy

Wały z unijnej kasy

22 mln zł - taką kwotą Unia Europejska wesprze przebudowę ul. Wały Jagiellońskie w Gdańsku. Całkowity koszt remontu szacowany jest na 32 mln zł.

Obradujący pod przewodnictwem Jana Ryszarda Kurylczyka, Komitet Sterujący przy Ministerstwie Infrastruktury podjął decyzję o przeznaczeniu unijnych środków na dofinansowanie remontu jednej z głównych arterii w Gdańsku.

Remont, którego całkowity koszt szacuje się na 32 mln zł., obejmie odcinek od węzła Hucisko do skrzyżowania w okolicy "Zieleniaka", w obu kierunkach. Rozpoczęcie prac planowane jest na 2006 r. W połowie przyszłego miesiąca podpisana zostanie umowa o przekazaniu środków.

Dofinansowanie w wysokości 75% umożliwi przeprowadzenie gruntownej przebudowy, która zapewni komfortowy i szybki przejazd przez centrum Gdańska.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Gdańsk pozyskał fundusze Unii Europejskiej na budowę trasy W-Z oraz remont ul. Marynarki Polskiej, w wysokości odpowiednio 50 i 34 mln złotych.

Przypomnijmy, iż w budżecie na 2005 r. przeznaczono 151 mln zł. na inwestycje, z czego aż 53 mln pochłoną budowa i remonty dróg. Ponadto w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2005 - 2009, przewidziano realizację w Gdańsku 34 projektów drogowych. Ich łączna wartość to ponad 787 mln zł.

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~matrix 2007-04-28

to zaje fajnie nareście będzie sie jeżdzic jak zagranicą

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.