mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wanty trzymają Most Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Wanty trzymają Most Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Zakończył  się jeden  z najbardziej skomplikowanych  etapów budowy  mostu na wyspie Rędzińskiej w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8. Most zawisł na 160 wantach – to najbardziej spektakularny moment podczas budowy tego obiektu. Cały ciężar konstrukcji wisi na 160 wantach podwieszonych do najwyższego w Polsce pylonu, a każda wanta musi udźwignąć ciężar ponad 1600 ton.   Most wraz z całą AOW planowany jest do otwarcia dla ruchu pod koniec sierpnia.

Wanty trzymają Most Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Montaż want trwał od marca do końca maja. Po zamontowaniu wszystkich 160 lin przystąpiono do ich naciągania, które przebiegało w 3 etapach (naprężanie do 75%, do 95% i 100 %). Po naciągnięciu przeprowadzane zostały niezbędne pomiary sił w wantach, które porównano z wartością sił wyliczonych w projekcie. Przeprowadzono również pomiar niwelety pomostu, czyli jego wysokości względem założeń projektowych. Jednocześnie mierzono powierzchnię pylonu sprawdzając czy nie doszło do wychyleń. Badania wypadły pomyślnie. Pylon i cała przeprawa zachowują symetrię.

Obecnie, demontowane są podpory tymczasowe. Trwa również malowanie pylonu, które ma ochronić beton przed korozją oraz trwa demontaż rusztowań na pylonie. Montowany jest ważny system czujników monitorujących wanty.

Wykonawca przygotowuje się do  przeprowadzenia próby obciążeniowej. Ale zanim  to nastąpi musi zakończyć wszystkie prace na moście tzn. izolację, kapy chodnikowe, montaż barier, ekranów akustycznych itp.

Most Autostradowy na AOW jest konstrukcją nowatorską i unikalną w skali światowej. Jest  to konstrukcja prototypowa,  to znaczy, że na świecie nie istnieje identyczny obiekt.  Jest  to jeden  z największych  mostów na świecie i największy w Polsce. Jego dwie niezależne,  wielopasmowe jezdnie podwieszone zostały na 160  wantach, o łącznej  długości lin ok. 25 km – to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Jest to również pierwszy monitorowany komputerowo most w kraju.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Most o długości ponad 40 km!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~zainteresowany 2011-07-16

Wreszcie 15 lipca 2011 r. otworzyli !!!

~zainteresowany 2011-07-08

Gazeta Wrocławska z 17.06.2011 r.: gazetawroclawska.pl/fakty24/416615,wroclaw-obwodnica-autostradowa-jeszcze-w-czerwcu,id,t.html oraz Gazeta Wrocławska z 29.06.2011 r.:gazetawroclawska.pl/fakty24/420464,wroclaw-kiedy-otworza-kolejny-odcinek-aow,id,t.html I co? Do tej pory cisza.

~chychak 2011-07-08

hmm ja słyszałem że nie będzie już oddawanych kolejnych odcinków AOW, tylko zrobią całość i całość otworzą, mowa była o wakacjach, więc równie dobrze może to być sierpień, jak i lipiec. Mam nadzieję tylko, że nie otworzą we wrześniu mówiąc, że na uwadze mieli także wakacje studentów

~zainteresowany 2011-07-07

Dwa, trzy tygodnie temu czytałem informację, że na przełomie czerwca i lipca b.r. lub na początku lipca b.r. otworzą AOW od Długołęki do węzła Wrocław Północ (Widawa). Mamy &-my lica i jakoś nie słychać nic o otwarciu. Czy ktoś coś wie może więcej?

~Jaro 2011-07-07

Dawać, dawać, Chłopaki!!! Już się nie mogę doczekać tej autostrady...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.