mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wariant dla S1

Wariant dla S1

Przebieg projektowanej drogi ekspresowej S1 był tematem spotkania wojewody śląskiego i małopolskiego. Projektowany odcinek S1 będzie przebiegał między dwoma województwami między węzłem Kosztowy II w Mysłowicach a węzłem Suchy Potok w Bielsku-Białej.

Wariant dla S1
Przyjęty przez wojewodów wariant VI tego odcinka uwzględnia postulaty Komitetu ds. Dziedzictwa Kulturowego w Polsce oraz ekspertów UNESCO, postulujących oddalenie przebiegu trasy S1 od byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Na przebieg drogi na tym odcinku złożą się dotychczasowe warianty IV i V. Natomiast ochrona obszaru Natura 2000 (stawy w Brzeszczach, Dolina Dolnej Soły), przez który będzie przebiegać projektowany odcinek drogi ekspresowej S1, będzie skoordynowana przez regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska województwa śląskiego i małopolskiego.

Nowo projektowany odcinek drogi ekspresowej S1 będzie miał długość 40 km. Wojewodowie przyjęli wstępny harmonogram prac przygotowawczych, który powinien zagwarantować realizację tego odcinka w latach 2011-13.

Droga ekspresowa S1 będzie miała łącznie około 130 km. Zlokalizowana na terenie woj. śląskiego i małopolskiego połączy od Pyrzowic autostradę A1 z południowa granicą z Czechami w Cieszynie. Obecnie budowany jest odcinek S1 – płn.–wsch. obwodnica Bielska-Białej. Budowa blisko 3 km odcinka ma się zakończyć w kwietniu 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Cieszyniak 2009-04-16

Osobiście bardzo cieszę się ze mamy S1 w Cieszynie !! Nie wiem kto tu marudzi,ale na pewno nia ja, zwłaszcza że pracuję w firmie, która obsługuje całą południową Polskę i codziennie jadąc trasą S1 błogosławię tych wszystkich,dzięki którym ta trasa jest zakończona. . Niech się ta droga nazywa jakkolwiek, choćby RZ-739 lub jeszcze inaczej. Ważne że jest i że dojazd do BB zamiast godziny zajmuje mi 20 minut !

~Marko 2009-04-16

Jaka jest roznica w przepustowosci miedzy S a A ? Moze 10%, moze 15% ? Zamiast sie cieszyc ze beda mieli bezplatna eske to marudza ze lepiej miec platna autostrade.

~Cieszyniak 2009-04-15

To prawda - trasa A1 jest rodem z lat 70-tych,podobnie jak większość dróg w Polsce. Jakoś współcześni projektanci dróg mają sentyment do pomysłów przodków. Aż strach pomysleć co by było, gdyby w latach 70-tych nie zaprojektowano na papierze tych wszystkich dróg, którymi teraz tak bardzo się chełpią :) Jednak pamiętam, że na pocz. lat 90-tych, gdy było wybudowane już wtedy największe polskie przejście graniczne w Cieszynie, mowa była o tym, ze właśnie do Cieszyna zostanie poprowadzona trasa A1, nowym śladem, prosto ze Śląska.Wtedy priorytetem było to, ze jest już gotowe przejście graniczne wraz z "odpowiednią obstawą" czyli jednostką Straży Granicznej i celnikami. Niestety, w chwili gdy współcześnie rozpoczęto budowę A1, posiadanie przejścia granicznego stało się niepotrzebne i straciliśmy A1 w Cieszynie. No ale dobrze że z tych wielkich projektów pozostała chociaż S1 do BB i dalej...

~faza 2009-04-15

austrada A1 projektowana byla chyba z 30 lat temu...wiec to nieprzypadek ze leci przez chałupki/gorzyczki. Pozatym umowa miedzy polska ludowa i uwczesna czechosławcja zakładala ze Ich D1 przebiegac bedzie przez ostrave i najkrotrza trasa polaczy sie ze slaskiem. Ja tez czekam na S1 z BB do wezła kosztowy i Bezkidzka Droge integracyjna...do krk.cos mi zdaje ze trzeba bedzie jeszcze poczekac z 10 lat:(

~Cieszyniak 2009-04-14

Witam ! Niestety Cieszyn dość dawno przegrał bitwę o "A1" na rzecz Chałupek i tamtejszych okolic. Ja sie osobiście, że mamy "S1" przynajmniej na razie do Bielska, bo jest to jedyna konkretna droga z Cieszyna wgłąb Polski. Po wybudowaniu fragmentu od BB do węzła Kosztowy i dalej w kier.Pyrzowic, otrzymamy całkiem niezłą drogę wylotową omijającą GOP w kier. do Częstochowy i dalej... Możemy też lokalnymi drogami przemknąć chyłkiem przez Zebrzydowice o Jastrzębia, gdzie budowany jest ostatni w PL węzeł w ciągu A1 i tamtędy dostać się na tę wymarzoną trasę ;) A gdy wybudują drogę Transbeskidzką z BB do Krakowa, będzie to już pełnia szczęścia. No tyle że nie wiem czy tego dożyję ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.