mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wariant dla S1

Wariant dla S1

Przebieg projektowanej drogi ekspresowej S1 był tematem spotkania wojewody śląskiego i małopolskiego. Projektowany odcinek S1 będzie przebiegał między dwoma województwami między węzłem Kosztowy II w Mysłowicach a węzłem Suchy Potok w Bielsku-Białej.

Wariant dla S1
Przyjęty przez wojewodów wariant VI tego odcinka uwzględnia postulaty Komitetu ds. Dziedzictwa Kulturowego w Polsce oraz ekspertów UNESCO, postulujących oddalenie przebiegu trasy S1 od byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Na przebieg drogi na tym odcinku złożą się dotychczasowe warianty IV i V. Natomiast ochrona obszaru Natura 2000 (stawy w Brzeszczach, Dolina Dolnej Soły), przez który będzie przebiegać projektowany odcinek drogi ekspresowej S1, będzie skoordynowana przez regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska województwa śląskiego i małopolskiego.

Nowo projektowany odcinek drogi ekspresowej S1 będzie miał długość 40 km. Wojewodowie przyjęli wstępny harmonogram prac przygotowawczych, który powinien zagwarantować realizację tego odcinka w latach 2011-13.

Droga ekspresowa S1 będzie miała łącznie około 130 km. Zlokalizowana na terenie woj. śląskiego i małopolskiego połączy od Pyrzowic autostradę A1 z południowa granicą z Czechami w Cieszynie. Obecnie budowany jest odcinek S1 – płn.–wsch. obwodnica Bielska-Białej. Budowa blisko 3 km odcinka ma się zakończyć w kwietniu 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Cieszyniak 2009-04-16

Osobiście bardzo cieszę się ze mamy S1 w Cieszynie !! Nie wiem kto tu marudzi,ale na pewno nia ja, zwłaszcza że pracuję w firmie, która obsługuje całą południową Polskę i codziennie jadąc trasą S1 błogosławię tych wszystkich,dzięki którym ta trasa jest zakończona. . Niech się ta droga nazywa jakkolwiek, choćby RZ-739 lub jeszcze inaczej. Ważne że jest i że dojazd do BB zamiast godziny zajmuje mi 20 minut !

~Marko 2009-04-16

Jaka jest roznica w przepustowosci miedzy S a A ? Moze 10%, moze 15% ? Zamiast sie cieszyc ze beda mieli bezplatna eske to marudza ze lepiej miec platna autostrade.

~Cieszyniak 2009-04-15

To prawda - trasa A1 jest rodem z lat 70-tych,podobnie jak większość dróg w Polsce. Jakoś współcześni projektanci dróg mają sentyment do pomysłów przodków. Aż strach pomysleć co by było, gdyby w latach 70-tych nie zaprojektowano na papierze tych wszystkich dróg, którymi teraz tak bardzo się chełpią :) Jednak pamiętam, że na pocz. lat 90-tych, gdy było wybudowane już wtedy największe polskie przejście graniczne w Cieszynie, mowa była o tym, ze właśnie do Cieszyna zostanie poprowadzona trasa A1, nowym śladem, prosto ze Śląska.Wtedy priorytetem było to, ze jest już gotowe przejście graniczne wraz z "odpowiednią obstawą" czyli jednostką Straży Granicznej i celnikami. Niestety, w chwili gdy współcześnie rozpoczęto budowę A1, posiadanie przejścia granicznego stało się niepotrzebne i straciliśmy A1 w Cieszynie. No ale dobrze że z tych wielkich projektów pozostała chociaż S1 do BB i dalej...

~faza 2009-04-15

austrada A1 projektowana byla chyba z 30 lat temu...wiec to nieprzypadek ze leci przez chałupki/gorzyczki. Pozatym umowa miedzy polska ludowa i uwczesna czechosławcja zakładala ze Ich D1 przebiegac bedzie przez ostrave i najkrotrza trasa polaczy sie ze slaskiem. Ja tez czekam na S1 z BB do wezła kosztowy i Bezkidzka Droge integracyjna...do krk.cos mi zdaje ze trzeba bedzie jeszcze poczekac z 10 lat:(

~Cieszyniak 2009-04-14

Witam ! Niestety Cieszyn dość dawno przegrał bitwę o "A1" na rzecz Chałupek i tamtejszych okolic. Ja sie osobiście, że mamy "S1" przynajmniej na razie do Bielska, bo jest to jedyna konkretna droga z Cieszyna wgłąb Polski. Po wybudowaniu fragmentu od BB do węzła Kosztowy i dalej w kier.Pyrzowic, otrzymamy całkiem niezłą drogę wylotową omijającą GOP w kier. do Częstochowy i dalej... Możemy też lokalnymi drogami przemknąć chyłkiem przez Zebrzydowice o Jastrzębia, gdzie budowany jest ostatni w PL węzeł w ciągu A1 i tamtędy dostać się na tę wymarzoną trasę ;) A gdy wybudują drogę Transbeskidzką z BB do Krakowa, będzie to już pełnia szczęścia. No tyle że nie wiem czy tego dożyję ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.