mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warianty obwodnicy Augustowa do analizy

Warianty obwodnicy Augustowa do analizy

Kilka dni temu w Warszawie miało miejsce pierwsze spotkanie Okrągłego Stołu w sprawie budowy Obwodnicy Augustowa. Strony uczestniczące w spotkaniu podjęły pierwsze postanowienia, jednak na rozwiązanie konfliktu trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Warianty obwodnicy Augustowa do analizy
W pierwszym dniu rozmów dotyczących budowy drogowego obejścia Augustowa, która miałaby przechodzić przez chroniony programem Natura 2000 obszar Doliny Rospudy, wzięli udział przedstawiciele inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad, samorządowcy z województwa podlaskiego i Augustowa oraz  organizacje pozarządowe zaangażowane w ochronę Doliny Rospudy. W trakcie spotkania rolę obserwatorów pełnili m.in. Minister Środowiska, Minister Infrastruktury oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej.

Podczas rozmów ustalono, że konieczne jest przeprowadzenie skróconej analizy porównawczej podstawowych wariantów realizacji inwestycji. Analizowane będą trzy warianty trasy:

  1. Wariant IVL realizowany przez GDDKiA z podwariantami: w postaci tunelu, mostu podwieszanego, mostu wiszącego oraz estakady dziesięcioprzęsłowej budowanej w technologii, która nie wymaga budowy tymczasowego mostu układanego na torfowisku.
  2. Wariant „Chodorki” proponowany przez organizacje pozarządowe z podwariantem zakładającym wprowadzenie na obwodnicę Augustowa ruchu z kierunku Łomży.
  3. Wariant „Raczki” analizowany już przez GDDKiA i poprawiony, by minimalizować ilość niezbędnych wyburzeń. Również i w tym przypadku przeanalizowany zostanie podwariant zakładający wprowadzenie na obwodnicę Augustowa ruchu z kierunku Łomży.
Wszystkie propozycje dotyczące sposobu realizacji inwestycji będą analizowane przez niezależnych ekspertów. Po dokonaniu analizy wariantów, będą miały miejsce kolejne rozmowy przy Okrągłym Stole, które odbędą się na początku lutego.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~PiPek 2008-01-15

Piękne te zdjęcia tylko szkoda, że są one robione ok. 20 km od przebiegu obwodnicy. A może ktoś pokaże zdjęcia lotnicze z wariantami i wtedy się wszystko okaże...

~ka19 2008-01-14

dlaczego tylu "zielonych" jest aż tak "czerwonych"? We wszystkim przecież trzeba zdrowego rozsądku.Budzą się do protestów jak misie po zimie. Ważna muszka i robaczk jeśli nie są nasze. Przykuć się trzeba do drzewa,aby rozum nie uciekł do nieba.A może przykuć tych obrońców do miejsc zamieszkania ludzi z tamtej okolicy,tak na kilka lat...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.