mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Aż 11 chętnych na budowę węzła

Warszawa: Aż 11 chętnych na budowę węzła

W przetargu na budowę węzła Łopuszańska w Warszawie, ogłoszonym w połowie maja przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, chce wziąć udział aż 11 firm. Złożyły one wnioski o dopuszczenie do kolejnego etapu postępowania. Wybrane firmy będą mogły przedstawić swoje oferty.

Warszawa: Aż 11 chętnych na budowę węzła
W pierwszym etapie przetargu na budowę skrzyżowania ulicy Łopuszańskiej z Al. Jerozolimskimi (węzeł Łopuszańska), wnioski o dopuszczenie do etapu składania ofert w przetargu złożyło 11 chętnych:
 • J&P- Avax S.A.,
 • Budimex- Dromex S.A.,
 • konsorcjum firm Mota- Engil Polska S.A., Mota- Engil oraz Engenharia E Construcao S.A.,
 • konsorcjum firm DTP Terrassement i Mosty Łódź,
 • Skanska S.A.,
 • Strabag Sp. z o.o.,
 • konsorcjum firm Warbud S.A., Przedsiębiorstwo Robót Inżynierskich Pol Aqua S.A., Eurovia Polska S.A. oraz Eurovia Verkenrsbau Union GmbH,
 • Mostostal Warszawa S.A.,
 • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o.,
 • konsorcjum firm WPM Mosty S.A., Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. oraz Fal- Bruk BBZ Falenta S.J.,
 • Bilfinger – Berger Polska.
Po przeanalizowaniu otrzymanych wniosków, wybrane firmy zostaną zaproszone do drugiego etapu przetargu, w którym będą mogły składać swoje oferty cenowe.

Węzeł, którego budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku będzie miał trzy poziomy. W wykopie poprowadzone zostaną Al. Jerozolimskie, na poziomie terenu powstanie skrzyżowanie z wyspą centralną, a estakady połączą Al. Jerozolimskie z ul. Łopuszańską.

Projekt oprócz budowy trzypoziomowego węzła z wyspą centralną, obejmuje także budowę obustronnych chodników i ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych wyposażonych w zatoki postojowe i wiaty przystankowe, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę przyłączy wodociągowych, linii energetycznych i teletechnicznych, oraz budowę nowego oświetlenia.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~warszawiak 2008-06-18

O ile pamiętam budowa miała się rozpocząć w wakacje a teraz czytamy że powinna się rozpocząć w tym roku znając polskie realia to rozpocznie się w 2009 roku ale będzie tam bajzel.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Innowacyjna szyba w Volkswagenie
Volkswagen opracował podgrzewaną przednią szybę, która nie posiada zatopionych drucików, a do tego zapewnia bardzo dobrą widoczność. Zapobiega również parowaniu oraz ponownemu osadzaniu się lodu.
Odgadnij model Odgadnij model