mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Budowa Trasy Krasińskiego coraz bliżej

Warszawa: Budowa Trasy Krasińskiego coraz bliżej

Urząd Miejski w Warszawie poinformował o wszczęciu postępowania o wydanie decyzji środowiskowej dla projektu związanego z budową II etapu Trasy Krasińskiego, od ulicy Jagiellońskiej do ulicy Budowlanej. Przybliża to realizację tej ważnej dla stolicy inwestycji.

Warszawa: Budowa Trasy Krasińskiego coraz bliżej
Zgodnie z ustawą o ochronie środowiska, na wniosek miasta Warszawy, zostało wszczęte postępowanie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie II etapu Trasy Krasińskiego na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Budowlanej, w Dzielnicach Praga Północ i Targówek w Warszawie.

Drugi etap inwestycji składa się z dwóch węzłów na skrzyżowaniach z ul. Jagiellońską oraz ul. Odrowąża/Wysockiego oraz estakady o długości 964 m. Droga klasy G, będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę i prędkość projektową 60 km/h.

Cała planowana Trasa Krasińskiego wraz z mostem przez Wisłę będzie miała długość ponad 3 km i pobiegnie od placu Wilsona do ulicy Budowlanej. Będzie ona służyć ruchowi lokalnemu i międzydzielnicowemu, aby ułatwić komunikację. Projekt obejmuje budowę dwupasmowej jezdni, torów tramwajowych, ciągu pieszego, ścieżki rowerowej, nowej przeprawy przez Wisłę o długości 722 m oraz skrzyżowań z Jagiellońską, jezdniami zjazdowymi z Wisłostrady oraz na placu Wilsona.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Remek 2008-05-19

Ta trasa jest bardzo potrzebna, szczególnie że będzie to nowa przeprawa przez Wisłę :)

~Prztyczka KM 2008-05-19

Ciekawa forma : Będzie ona służyć ruchowi lokalnemu i międzydzielnicowemu, aby ułatwić komunikację. Czy nie lepiej : Będzie ona służyć w ruchu lokalnym i międzydzielnicowym, aby ułatwić komunikację. Ale tak to miejmy nadzieję, że ta trasa naprawdę ułatwi komunikację w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach
Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach
Fiat Tipo to niekwestionowany przebój na polskim rynku. Popularny model będzie teraz dostępny nad Wisłą w topowym wyposażeniu S-Design. Znamy jego cenę oraz listę wyposażenia.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic