mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Dolina Służewiecka do remontu

Warszawa: Dolina Służewiecka do remontu

W ten weekend (30-31 maja) ruszyły prace remontowe Doliny Służewieckiej w Warszawie na odcinku od ul. Wilanowskiej do al. KEN. Prace potrwają do końca czerwca br.

Warszawa: Dolina Służewiecka do remontu
To kolejny etap weekendowych remontów stołecznych ulic, realizowanych przez firmę Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

„W tym roku w ciągu zaledwie 6 weekendów odnowiliśmy już ok. 9 km nawierzchni na ulicach: Bora Komorowskiego oraz Żwirki i Wigury. W ramach remontu Doliny Służewieckiej rozbierzemy starą nawierzchnię, a następnie ułożymy nowe warstwy asfaltobetonu i SMA” – mówi Tomasz Kaliniak, Kierownik Budowy, Skanska.

Remont odcinka ul. Gen. Sikorskiego, Doliny Służewieckiej i Rzymowskiego, o łącznej długości 5 km, będzie podzielony na 5 etapów.  Podczas pierwszych dwóch etapów prac odnowiony zostanie odcinek od ulicy Wilanowskiej do al. KEN. Trzeci etap obejmie odcinek od ulicy Sobieskiego do ulicy Wilanowskiej.Prace będą prowadzone w koordynacji z Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg, który równolegle remontuje skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Sobieskiego. Roboty na tym odcinku będą prowadzone na całej szerokości jezdni, dlatego odcinek od ulicy Sobieskiego do ulicy św. Bonifacego będzie zamknięty. W kolejnym — czwartym i piątym etapie Skanska wyremontuje odcinek al. KEN do ulicy Gotarda. Ruch samochodowy będzie odbywał sie jednym pasem jezdni. Podczas ostatniego etapu remontu ulicy Rzymowskiego zamknięty będzie lewoskręt w al. KEN i ulice Puławską, wjazd na wiadukt z ulicy Puławskiej w ulice Rzymowskiego w kierunku Ochoty oraz ulica Modzelewskiego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~jj 2009-06-01

mogli by tez tam znaki powymieniać bo są stare, wypłowiałe i dziadowskie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.