Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Droga ekspresowa utrudni ruch

Warszawa: Droga ekspresowa utrudni ruch

W związku z trwającą budową drogi ekspresowej S8 na terenie Warszawy, od dziś pojawią się nowe utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy poruszający się po stolicy muszą uważać na al. Prymasa Tysiąclecia, która zostanie tymczasowo zwężona.

Warszawa: Droga ekspresowa utrudni ruch
Drogę ekspresową S8 w Warszawie, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje konsorcjum czterech firm (Budimex Dromex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud). Trasa połączy węzeł autostrady A-2 w Konotopie z al. Armii Krajowej.

Prowadzone prace wymagają niestety wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. Już od dziś kierowców jeżdżących al. Prymasa Tysiąclecia czekają poważne utrudnienia w ruchu. W godzinach wieczornych w rejonie ul. Powązkowskiej jezdnie al. Prymasa Tysiąclecia w obydwu kierunkach zostaną zwężone po jednym pasie ruchu (pasy wewnętrzne, przy pasie dzielącym kierunki ruchu) na długości około 100 m. Taka organizacja ruchu potrwa do 23 lipca, w tym czasie drogowcy wykonają przejazdy przez pas dzielący.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone od środy 23 lipca, w rejonie Cmentarza Wojskowego (przy parkingu). Jezdnie al. Prymasa Tysiąclecia w obydwu kierunkach zostaną zwężone po jednym pasie ruchu (pasy wewnętrzne, przy pasie dzielącym kierunki ruchu) na długości około 100 m. Taka organizacja ruchu potrwa do 30 lipca, w tym czasie drogowcy również wykonają przejazdy przez pas dzielący.

Natomiast największe utrudnienia zaczną się od środy 30 lipca. Wtedy jezdnia al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku Ochoty zostanie zwężona o jeden pas ruchu na długości około 1,5 km (od ul. Powązkowskiej do Cmentarza Wojskowego). Taka organizacja ruchu potrwa do 2 września. W tym czasie drogowcy poszerzą jezdnię o dodatkowy pas ruchu.

Budowa przejazdów przez pas dzielący jezdnie al. Prymasa Tysiąclecia jest potrzebna, ponieważ na poszerzoną jezdnię zachodnią (w kierunku Ochoty) we wrześniu zostanie przełączony ruch z jezdni wschodniej. W obydwu kierunkach pojazdy będą poruszały się po jezdni zachodniej, a kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu (dziś są po trzy pasy). Na jezdni wschodniej rozpocznie się natomiast budowa pierwszej estakady.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj