mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Droga ekspresowa utrudni ruch

Warszawa: Droga ekspresowa utrudni ruch

W związku z trwającą budową drogi ekspresowej S8 na terenie Warszawy, od dziś pojawią się nowe utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy poruszający się po stolicy muszą uważać na al. Prymasa Tysiąclecia, która zostanie tymczasowo zwężona.

Warszawa: Droga ekspresowa utrudni ruch
Drogę ekspresową S8 w Warszawie, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje konsorcjum czterech firm (Budimex Dromex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud). Trasa połączy węzeł autostrady A-2 w Konotopie z al. Armii Krajowej.

Prowadzone prace wymagają niestety wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. Już od dziś kierowców jeżdżących al. Prymasa Tysiąclecia czekają poważne utrudnienia w ruchu. W godzinach wieczornych w rejonie ul. Powązkowskiej jezdnie al. Prymasa Tysiąclecia w obydwu kierunkach zostaną zwężone po jednym pasie ruchu (pasy wewnętrzne, przy pasie dzielącym kierunki ruchu) na długości około 100 m. Taka organizacja ruchu potrwa do 23 lipca, w tym czasie drogowcy wykonają przejazdy przez pas dzielący.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone od środy 23 lipca, w rejonie Cmentarza Wojskowego (przy parkingu). Jezdnie al. Prymasa Tysiąclecia w obydwu kierunkach zostaną zwężone po jednym pasie ruchu (pasy wewnętrzne, przy pasie dzielącym kierunki ruchu) na długości około 100 m. Taka organizacja ruchu potrwa do 30 lipca, w tym czasie drogowcy również wykonają przejazdy przez pas dzielący.

Natomiast największe utrudnienia zaczną się od środy 30 lipca. Wtedy jezdnia al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku Ochoty zostanie zwężona o jeden pas ruchu na długości około 1,5 km (od ul. Powązkowskiej do Cmentarza Wojskowego). Taka organizacja ruchu potrwa do 2 września. W tym czasie drogowcy poszerzą jezdnię o dodatkowy pas ruchu.

Budowa przejazdów przez pas dzielący jezdnie al. Prymasa Tysiąclecia jest potrzebna, ponieważ na poszerzoną jezdnię zachodnią (w kierunku Ochoty) we wrześniu zostanie przełączony ruch z jezdni wschodniej. W obydwu kierunkach pojazdy będą poruszały się po jezdni zachodniej, a kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu (dziś są po trzy pasy). Na jezdni wschodniej rozpocznie się natomiast budowa pierwszej estakady.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross