Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Estakady otwarte

Warszawa: Estakady otwarte

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował, że w nocy 2 grudnia otwarto dla ruchu estakady w ciągu Al. Jerozolimskich nad skrzyżowaniem z ul. Popularną w Warszawie. To jednak nie koniec prac, które potrwają do końca maja.

Warszawa: Estakady otwarte
Przebudowa Al. Jerozolimskich od wiaduktu nad torami PKP do ul. Łopuszańskiej rozpoczęła się w kwietniu 2007 r. i zgodnie z umową ma być zakończona do 31 maja 2008 r. Udostępnienie do ruchu estakady nastąpiło na pięć miesięcy przed planowanym terminem zakończenia całej inwestycji. Poza estakadą, składającą się z dwóch jezdni mających po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, na poziomie terenu wybudowane zostaną jezdnie o trzech pasach ruchu, drogi przeznaczone do obsługi obiektów handlowych i biurowych, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Popularną, dzięki czemu kierowcy zyskają dodatkowe pasy do skrętów.

Prace wykonuje konsorcjum Strabag sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty Łódź SA. Ich koszt wyniesie 64 mln zł. W tym roku planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu modernizacji Al. Jerozolimskich - budowa węzła Łopuszańska - Kleszczowa.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~kierowca 2008-01-07

Czy ktoś zna sposób na piaskarki, które sypią piachech i niszczą karoserię? Piszę o piaskarce jadącej z przeciwka. Uciekasz jak się da na prawo, a i tak sypnie Ci piachem po karoserii i szybach.

~Kurczak Duży 2008-01-05

A ja się zastanawiam... jeżeli to jest tzw. "obwodnica Warszawy" i ta droga jest natężona non stop ruchem to dlaczego nie buduje się wiaduktów trzypasmowych tym bardziej że na następnym skrzyżowaniu ma iść odnoga do Janek. Tam jest przecież cały czas "kocioł" i te wiadukty skrócą korki przedostania się spod dworca Zachodniego do ul. Łopuszańskiej o godzinie 17.00 z czasu 50 min do czasu 48 min - nonsens !

~Stach 2008-01-04

"Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował, że w nocy 2 grudnia otwarto dla ruchu estakady..." - chyba powinno być 2 stycznia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj