mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Estakady otwarte

Warszawa: Estakady otwarte

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował, że w nocy 2 grudnia otwarto dla ruchu estakady w ciągu Al. Jerozolimskich nad skrzyżowaniem z ul. Popularną w Warszawie. To jednak nie koniec prac, które potrwają do końca maja.

Warszawa: Estakady otwarte
Przebudowa Al. Jerozolimskich od wiaduktu nad torami PKP do ul. Łopuszańskiej rozpoczęła się w kwietniu 2007 r. i zgodnie z umową ma być zakończona do 31 maja 2008 r. Udostępnienie do ruchu estakady nastąpiło na pięć miesięcy przed planowanym terminem zakończenia całej inwestycji. Poza estakadą, składającą się z dwóch jezdni mających po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, na poziomie terenu wybudowane zostaną jezdnie o trzech pasach ruchu, drogi przeznaczone do obsługi obiektów handlowych i biurowych, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Popularną, dzięki czemu kierowcy zyskają dodatkowe pasy do skrętów.

Prace wykonuje konsorcjum Strabag sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty Łódź SA. Ich koszt wyniesie 64 mln zł. W tym roku planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu modernizacji Al. Jerozolimskich - budowa węzła Łopuszańska - Kleszczowa.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~kierowca 2008-01-07

Czy ktoś zna sposób na piaskarki, które sypią piachech i niszczą karoserię? Piszę o piaskarce jadącej z przeciwka. Uciekasz jak się da na prawo, a i tak sypnie Ci piachem po karoserii i szybach.

~Kurczak Duży 2008-01-05

A ja się zastanawiam... jeżeli to jest tzw. "obwodnica Warszawy" i ta droga jest natężona non stop ruchem to dlaczego nie buduje się wiaduktów trzypasmowych tym bardziej że na następnym skrzyżowaniu ma iść odnoga do Janek. Tam jest przecież cały czas "kocioł" i te wiadukty skrócą korki przedostania się spod dworca Zachodniego do ul. Łopuszańskiej o godzinie 17.00 z czasu 50 min do czasu 48 min - nonsens !

~Stach 2008-01-04

"Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował, że w nocy 2 grudnia otwarto dla ruchu estakady..." - chyba powinno być 2 stycznia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.