mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Jest decyzja dla Obwodnicy Śródmiejskiej

Warszawa: Jest decyzja dla Obwodnicy Śródmiejskiej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję środowiskową na budowę I etapu Obwodnicy Śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do połączenia z dzielnicą Targówek. Ten odcinek trasy będzie mieć około 2,6 km długości.

Warszawa: Jest decyzja dla Obwodnicy Śródmiejskiej
Na wniosek Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji związane z budową wschodniej części Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ulicy Rzecznej. Nowa droga o długości blisko 2,6 km powstanie częściowo w śladzie istniejącej jednojedniowej ulicy Wiatracznej (wybudowana zostanie ul. Nowo-Wiatraczna), według wariantu III, wnioskowanego przez inwestora. Projektowana trasa będzie drogą klasy GP (główna przyspieszona) o szerokości od czterech do sześciu pasów ruchu w obu kierunkach i prędkości projektowej 70km/h.

W ramach inwestycji oprócz głównej drogi, powstaną także nowe obiekty inżynierskie, m.in. głęboki tunel o długości 800 m pod rondem Wiatraczna i pod ul. Drzewieckiego/Szaserów, tunel kolejowy o długości 40 m, estakada o długości 200 m w ciągu obwodnicy nad torami i ul. Kozia Górka, dwie estakady o długości 350 i 360 m nad ul. Zabraniecką oraz dwa zespolone węzły: Rondo Wiatraczna i Szaserów.

Ta inwestycja jest częścią większego zadania. Cała Obwodnica Śródmiejska w Warszawie zostanie utworzona przy wykorzystaniu istniejących odcinków głównych ulic w mieście, biegnących na skaju funkcjonalnego śródmieścia Warszawy, a także przy założeniu realizacji nowych inwestycji drogowych takich jak budowa ul. Nowo-Wiatracznej, ul. Nowo-Zabranickiej i Al. Tysiąclecia. Efektem tego przedsięwzięcia będzie stworzenie ważnego międzydzielnicowego ciągu drogowego, dostosowanego do obecnego natężenia ruchu, który pozwoli na odciążenie centrum miasta z ruchu tranzytowego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Polskie fabryki też zwalniają!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~klaryska 2009-02-17

zwariowali 'tranzyt 'nazywaja ruch srodkiem miasta hahaha

~gajwer 2009-02-13

jeśli już to Dwernickiego/Szaserów - proszę o korektę

~Alfista 2009-01-30

To kiedy to to cudo będzie? Ta trasa będzie od razu na full obciążona... Czekamy - kierowcy z Warszawy :)

~Krisss 2009-01-29

Biorąc pod uwagę warszawskie realia budowa potrwa 2x dłużej niż planowano i będzie 2xdroższa

~Irmen 2009-01-29

W katowicach podobna inwestycja trwała 3 lata i zrobila spore utrudnienia w ruchu...ale dzis cud malina, warto pomęczyc sie te 3 lata :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.