mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej

Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej

Podpisano umowę na budowę pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. Zamoyskiego (ul. Sokola) w Warszawie. Wykonawcą została firma Heilit+Woerner, która przebudowę wykona za 18 mln zł. Zakończenie prac, zgodnie z umową, ma nastąpić 30 września 2014 r.

Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej
Po przebudowie ul. Sokola będzie składała się się z dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż drogi poprowadzone będą ciągi pieszo - rowerowe.

Na wykonanie projektu środkowego odcinka trasy - od ul. Zamoyskiego do Dworca Wschodniego - ogłoszony został przetarg. Natomiast na odcinek od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej uruchomiona została procedura uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie budowy zaplanowane zostało na 2014 r.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

~warszawiak 2013-09-28

Do redaktora portalu: Nie raz zwracałem na to uwagę i pytam się po raz n-ty: co za kretyn wybiera u was zdjęcia do artykułów? Zdjęcie do artykułu o warszawskiej Trasie Świętokrzyskiej jest kolejnym kuriozum. I twierdzę po raz n-ty, że wszelkie uwagi spływają po osobach za to odpowiedzialnych, jak woda w rurach kanalizacyjnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.