mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej

Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej

Podpisano umowę na budowę pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. Zamoyskiego (ul. Sokola) w Warszawie. Wykonawcą została firma Heilit+Woerner, która przebudowę wykona za 18 mln zł. Zakończenie prac, zgodnie z umową, ma nastąpić 30 września 2014 r.

Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej
Po przebudowie ul. Sokola będzie składała się się z dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż drogi poprowadzone będą ciągi pieszo - rowerowe.

Na wykonanie projektu środkowego odcinka trasy - od ul. Zamoyskiego do Dworca Wschodniego - ogłoszony został przetarg. Natomiast na odcinek od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej uruchomiona została procedura uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie budowy zaplanowane zostało na 2014 r.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

~warszawiak 2013-09-28

Do redaktora portalu: Nie raz zwracałem na to uwagę i pytam się po raz n-ty: co za kretyn wybiera u was zdjęcia do artykułów? Zdjęcie do artykułu o warszawskiej Trasie Świętokrzyskiej jest kolejnym kuriozum. I twierdzę po raz n-ty, że wszelkie uwagi spływają po osobach za to odpowiedzialnych, jak woda w rurach kanalizacyjnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Up! w wersji SUV
Volkswagen Up! w wersji SUV
Volkswagen postanowił wykorzystać potencjał najmniejszego modelu w gamie i przerobić go na SUV-a. Już niebawem zadebiutuje model T-Track, czyli podniesiony Up!
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic