mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Jest pozwolenie na budowę węzła Marsa

Warszawa: Jest pozwolenie na budowę węzła Marsa

Wojewoda Mazowiecki wydał pozwolenie na budowę węzła Marsa, czyli ostatniego odcinka Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Rygor natychmiastowej wykonalności umożliwia szybkie rozpoczęcie budowy tego ważnego skrzyżowania.

Warszawa: Jest pozwolenie na budowę węzła Marsa
Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o wydaniu przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego pozwolenia na budowę węzła Marsa, który stanowi ostatni etap budowy Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Do tej pory wykonano już 5 z 6 odcinków na jakie została podzielona inwestycja związana z budową trasy od węzła Czerniakowska – Beethovena do węzła Marsa. Ostatni etap obejmuje budowę dużego ronda u zbiegu ulic: Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej. Powstaną także dwie estakady na rondem w ciągu ulic Ostrobramskiej i Marsa, cztery przejścia podziemne dla pieszych, drogi łącznikowe i ulice lokalne oraz ścieżki rowerowe.

Węzeł Marsa zwiększy bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską (zbieg ulic: Marsa, Grochowskiej, Płowieckiej i Ostrobramskiej). To jeden z najbardziej kolizyjnych punktów komunikacyjnych w Warszawie.

Wydane pozwolenie to już ostatni krok niezbędny do realizacji tej inwestycji (decyzja środowiskowa została wydana 20 grudnia 2007 roku, a decyzja lokalizacyjna 6 maja bieżącego roku). Nadanie decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności umożliwia szybkie rozpoczęcie prac (ewentualne spory dotyczące wyceny przejmowanych gruntów będą kontynuowane w sądach, nie blokując budowy).

Budowa obiektu potrwa 24 miesiące i finansowana jest z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Figuruje też na liście kluczowych inwestycji w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~jaco 2009-01-03

nie wstawiac samochodów do komisu i najwazniejsze - nie kupować tam furek, interes się sam zamknie.

~aaa 2008-10-29

Realista, to draga lokalna albo ścieżka rowerowa Warchoł z komisu pokonany, szkoda że to samo się nie udało na powstańców śląskich, gdzie spelunka zagradza połowę jezdni

~realista 2008-10-28

ciekawe, dokąd prowadzi ten kawałek asfaltu z przejściem dla pieszych, oprócz tego, że prowadzi w prawo donikąd???

~astrolog 2008-10-28

Cud, cud! Gdzie ekolodzy, ktorzy nie znalezli tam jakiegos rzadkiego gatunku wrobla, przerzu, lub wierzby? Dlaczego pan wlasciciel komisu nie wyslal odwolania do Trybunalu w Strasburgu, do Hagi, do Helsinskiej Fundacji Praw Czlowieka, do Komietu Noblowskiego, do...?

~mil1231@gazeta.pl 2008-10-28

to uwierz, bo wreszcie mamy bat na warchoła :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.