mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Już wiadomo kto wybuduje Most Północny

Warszawa: Już wiadomo kto wybuduje Most Północny

976,6 mln zł, tyle będzie kosztować budowa Trasy Mostu Północnego w Warszawie od węzła Pułkowa do węzła Modlińska. W dniu dzisiejszym wybrano wykonawcę inwestycji, którym zostało konsorcjum reprezentowane przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Piaseczna.

Warszawa: Już wiadomo kto wybuduje Most Północny
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na budowę Trasy Mostu Północnego od węzła Pułkowa do węzła Modlińska. Oferty w przeciągającym się od dłuższego czasu przetargu złożyło osiem firm i konsorcjów. Kwoty proponowane przez potencjalnych wykonawców wynosiły od 976,6 mln zł do prawie 1,5 mld zł. Z kolei inwestor zamierza przeznaczyć na realizację tej inwestycji kwotę nie większą niż 1 167 108 749,00 zł.

Grażyna Lendzion, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich podpisała dokumentację przetargową potwierdzającą wybór konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Piaseczna, a partnerami - Sando Budownictwo Polska z Warszawy, Construcciones Sanchez Dominigues - Sando z Madrytu i Kromiss - Bis z Częstochowy. Wykonawca zaproponował wybudowanie nowego mostu wraz z dojazdami za 976 618 384 zł.

Teraz pozostałe firmy biorące udział w przetargu mają 10 dni na ewentualne protesty. Potem w ciągu dwóch tygodni kontrolę przetargu ma przeprowadzić Urząd Zamówień Publicznych. Jeśli tym razem obejdzie się bez protestów, to podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu nastąpi prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia tego roku.

W pierwszej fazie budowy nowej trasy powstanie wraz z mostem liczący około 3,1 km odcinek drogi pomiędzy węzłem Wisłostrada, a węzłem Modlińska. Następnie ma być realizowany dalszy fragment o długości 10,7 km, obejmujący odcinek pomiędzy węzłem Trasy N-S i węzłem Wisłostrada w lewej części oraz między Modlińską, a węzłem Trasy Olszynki Grochowskiej w prawej części Warszawy. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnica Warszawy.

Podobne wiadomości:

Polskie fabryki też zwalniają!

auto motor i sport 0000-00-00

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~Remek 2009-03-10

Nareszcie, dobra wiadomość! Ale ja odetchnę z ulgą dopiero gdy ruszy budowa ;) A że codziennie jeżdżę Modlińską, miło będzie obserwować postępy :)

~myśleć 2009-03-05

Zmieniłbym tytuł na: WRESZCIE lub DOPIERO wiadomo kto wybuduje Most Północy.

~romek 2009-03-04

Konstrukcja mostu jezeli wpisyje sie harmonicznie w otoczenie powinna byc akceptowana.Wydaje sie ze budowanie mostów podwieszanych z wysoka konstrukcja wsporcza która przewala cały krajobraz nie jest dobrym pomysłem.Patrzmy na piękna zielen po obu stronach Wisły która tworzy naturalną opaskę brzegu po obu stronach o wysokosci 10m Most swa konstrukcja powinnien harmonijnie wychodzic z linii brzegowej i ja spajac.Wydaje sie ze koncepcja jest dobra

~bob budowniczy 2009-03-04

święta racja.... rozumiem ze nie wszystko jest okej i ze moze nie wszedzie tempo jest takie jak powinno.... ale i tak sie powoli roboty drogowe rozkrecaja i z roku na rok jest coraz lepiej i z tego trzeba sie cieszyc.... żygam tym marudzeniem

~dpl1000 2009-03-04

"komentator",jestes idealnym przykladem Polaka narzekacza w najgorszym wydaniu. zamiast odetchnąć , ze w koncu po tylu latach czekania, stania w korkach wszystko idzie we właściwa strone i jeszcze do tego taniej niz zakładano to ględzisz że most nie dodaje uroku Warszawie.mam dla ciebie rade - kup se młotek i jak nie jestes młotek to bedziesz wiedzial co sobie wybic z głowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.