mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Kolejny etap prac na trasie Powązkowska–Modlińska

Warszawa: Kolejny etap prac na trasie Powązkowska–Modlińska

Rozpoczął się remont  kładki dla pieszych nad trasą Armii Krajowej na wysokości  ul. Kolektorskiej. W ramach  przebudowy trasy S8 na 4,6 km odcinku między ul. Powązkowską i  Modlińską jedna kładka dla pieszych została zburzona i będzie  odbudowana, kolejne sześć zostanie wyremontowanych.

Warszawa: Kolejny etap prac na trasie Powązkowska–Modlińska
Przejście zostanie zamknięte na miesiąc. W ramach  przebudowy drogi ekspresowej S8 na 4,6 km odcinku między ul. Powązkowską i  Modlińską jedna kładka dla pieszych została zburzona i będzie  odbudowana, kolejne sześć zostanie wyremontowanych.


Zamknięta w poniedziałek kładka znajduje się po wschodniej  stronie ul. Słowackiego.  Na czas prowadzonego  przez wykonawcę   remontu przejścia piesi będą mogli korzystać z wiaduktu  wzdłuż ul. Słowackiego, znajdującym się pomiędzy ulicami Kolektorską i Żelazowską oraz z kładki po zachodniej stronie ul. Słowackiego znajdującej się w ciągu ul. Żelazowskiej.

Remont potrwa ok. miesiąca, po jego  zakończeniu  kładka zostanie  udostępniona pieszym, a wykonawca przystąpi do remontu kolejnego przejścia nadziemnego – na przedłużeniu  ul. Żelazowskiej.

Prace budowalne związane z realizacją  drugiego etapu przebudowy drogi ekspresowej S8 obejmujący  odcinek drogi między węzłem Powązkowska a węzłem Modlińska wraz z mostem gen. Stefana Grota-Roweckiego rozpoczęły się  w październiku 2013 roku. Mają zakończyć się w październiku  2015 roku.  Wartość kontraktu wynosi ok. 796,3 mln zł. Obejmuje on m.in. odbudowę trasy S8, poszerzenie mostu gen. Stefana Grota-Roweckiego do 10 pasów (po pięć pasów w każdym kierunku) oraz budowę, odbudowę lub remont 63 obiektów inżynierskich w tym  m.in. wiaduktów, łącznic, ekranów i czy kładek dla pieszych.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego plebiscytu na Światowy Samochód Roku 2017. W tym roku główna nagroda trafia do Jaguara F-Pace, pierwszego SUV-a brytyjskiej marki.