mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Kolejny krok w sprawie mostu Północnego

Warszawa: Kolejny krok w sprawie mostu Północnego

Urząd Miejski w Warszawie poinformował o zgromadzeniu całej niezbędnej dokumentacji dotyczącej budowy mostu Północnego w Warszawie. Kompletna dokumentacja została już dostarczona wszystkim firmom biorącym udział w przetargu na budowę obiektu.

Warszawa: Kolejny krok w sprawie mostu Północnego
Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz ogłosił, że została zgromadzona dokumentacja dotycząca budowy mostu Północnego. Kompletna dokumentacja została już dostarczona do 10 konsorcjów biorących udział w przetargu, ogłoszonym w połowie czerwca bieżącego roku przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Skompletowanie dokumentacji to duży krok na przód, ponieważ inwestycja związana z budową mostu Północnego odciąga się w czasie. Początkowo prace miały ruszyć już w 2006 roku. Niestety kilkukrotnie unieważniano procedury przetargowe. Kolejny termin rozpoczęcia budowy wyznaczono na 2008 rok. Teraz firmy zainteresowane budową obiektu będą miały 40 dni na złożenie swoich ofert.

Zwycięzca postępowania przetargowego wybuduje pierwszy etap trasy mostu Północnego od węzła z ul. Pułkową i Marymoncką do węzła z ul. Modlińską, wraz z mostem i trasą tramwajową. Trasa na tym odcinku ma mieć 3,4 km długości, w tym most - 800 m. Powstaną dwie jezdnie, po trzy pasy ruchu w każdą stronę, chodniki, ścieżki rowerowe oraz trasa tramwajowa, która połączy Białołękę i Bielany. Według planów wykonawca będzie mieć na zrealizowanie zadania 32 miesiące. Inwestycja ma się zakończyć w połowie 2011 roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Alfista 2008-12-01

Czekamy, czekamy... z utęsknieniem...

~morg 2008-11-17

wreszcie, wreszcie, wreszcie się za to zabrali i jak wszystko dobrze pójdzie, czyli nie będzie żadnych odwołań i innych zastrzeżeń do przetargu to już za parę lat... :)

~kkk 2008-11-16

pytanie czy go wybudują może eko-terorysci zablokują i mostu nie będzie

~Remek 2008-11-15

Przyda się to mało powiedziane... Może wreszcie powstanie...

~romek 2008-11-14

piękny most, napewno się przyda

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross