mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Koniec remontu wiaduktu już blisko

Warszawa: Koniec remontu wiaduktu już blisko

W dalszym ciągu trwają prace związane z modernizacją wiaduktu w ciągu ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Jeśli dobra pogoda dopisze, to firma Skanska, która prowadzi prace budowlane, może zakończyć je jeszcze w tym roku. Umożliwiłoby to otwarcie dla ruchu południowej jezdni.

Warszawa: Koniec remontu wiaduktu już blisko
Budowa południowej części wiaduktu nad linią PKP w ciągu ul. Powązkowskiej w Warszawie dobiega końca. W ciągu kilku miesięcy (prace rozpoczęły się pod koniec czerwca bieżącego roku) wykonawca odbudował większość konstrukcji wiaduktu południowego. Zakończenie pierwszego etapu robót i oddanie do ruchu nitki południowej zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z inwestorem, planowane jest do końca stycznia 2009 roku, natomiast jeżeli dodatnie temperatury się utrzymają, Skanska zakończy wcześniej prace bitumiczne i udostępni tę jezdnię do ruchu jeszcze w tym roku.

W ramach robót drogowych wykonano już połowę podbudów tłuczniowych, 75% koryt pod te podbudowy i tyle samo krawężników, obrzeży i chodników. Do końca roku planowane jest zakończenie tych prac, a także wykonanie podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej asfaltu. W przypadku robót mostowych, wykonano przyczółki, konstrukcję stalową ustroju nośnego oraz betonowanie płyty pomostowej. Ponadto kończone są dylatacje, płyty przejściowe, mury oporowe i pochylnie dla pieszych. W tym roku dokończona zostanie też  izolację na płycie pomostowej oraz montaż gzymsów, krawężników, barier energochłonnych oraz betonu kap chodnikowych. W połowie stycznia 2009 roku planowane jest wykonywanie umocnienia skarp stożków przyczółków oraz schodów skarpowych, a następnie próbne obciążenia na wiadukcie południowym.

W ramach prac na wiadukcie północnym roboty rozpoczną się od zmiany organizacji ruchu, po czym Skanska przystąpi do robót zabezpieczających, a następnie rozbiórkowych zarówno elementów drogi jak i wiaduktu. Roboty rozbiórkowe planowane są do końca  marca 2009 roku. Po zakończeniu rozbiórek wykonawca przystąpi do odbudowy wiaduktu i przebudowy dojazdów. Termin końcowy prac związanych z przebudową wiaduktów, uzgodniony z Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie to 31 grudnia 2009 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 30 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Alfista 2008-12-09

"Koniec remontu już blisko" bez przesady - kończą tylko etap remontu! Dopiero 1/3 za nami...

~matt 2008-12-09

dzisiaj rano jechałem tamtędy. szanowny bodzio szmelc trwa na swoim. mam nadzieje że go wykopią prędko

~kkk 2008-12-08

Bogdan jest nie zniszczalny i został na miejscu ze swym magicznym sklepikiem z samochodzikami

~Artur z Zielonki 2008-12-08

Mam pytanie o inwestycję z drugiej strony W-wy. Czy komis Bogdan Car wyniósł się z rogu Płowieckiej i Ostrobramskiej? Podobno dzisiaj o 9-tej miał minąć termin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.