mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Koniec remontu wiaduktu już blisko

Warszawa: Koniec remontu wiaduktu już blisko

W dalszym ciągu trwają prace związane z modernizacją wiaduktu w ciągu ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Jeśli dobra pogoda dopisze, to firma Skanska, która prowadzi prace budowlane, może zakończyć je jeszcze w tym roku. Umożliwiłoby to otwarcie dla ruchu południowej jezdni.

Warszawa: Koniec remontu wiaduktu już blisko
Budowa południowej części wiaduktu nad linią PKP w ciągu ul. Powązkowskiej w Warszawie dobiega końca. W ciągu kilku miesięcy (prace rozpoczęły się pod koniec czerwca bieżącego roku) wykonawca odbudował większość konstrukcji wiaduktu południowego. Zakończenie pierwszego etapu robót i oddanie do ruchu nitki południowej zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z inwestorem, planowane jest do końca stycznia 2009 roku, natomiast jeżeli dodatnie temperatury się utrzymają, Skanska zakończy wcześniej prace bitumiczne i udostępni tę jezdnię do ruchu jeszcze w tym roku.

W ramach robót drogowych wykonano już połowę podbudów tłuczniowych, 75% koryt pod te podbudowy i tyle samo krawężników, obrzeży i chodników. Do końca roku planowane jest zakończenie tych prac, a także wykonanie podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej asfaltu. W przypadku robót mostowych, wykonano przyczółki, konstrukcję stalową ustroju nośnego oraz betonowanie płyty pomostowej. Ponadto kończone są dylatacje, płyty przejściowe, mury oporowe i pochylnie dla pieszych. W tym roku dokończona zostanie też  izolację na płycie pomostowej oraz montaż gzymsów, krawężników, barier energochłonnych oraz betonu kap chodnikowych. W połowie stycznia 2009 roku planowane jest wykonywanie umocnienia skarp stożków przyczółków oraz schodów skarpowych, a następnie próbne obciążenia na wiadukcie południowym.

W ramach prac na wiadukcie północnym roboty rozpoczną się od zmiany organizacji ruchu, po czym Skanska przystąpi do robót zabezpieczających, a następnie rozbiórkowych zarówno elementów drogi jak i wiaduktu. Roboty rozbiórkowe planowane są do końca  marca 2009 roku. Po zakończeniu rozbiórek wykonawca przystąpi do odbudowy wiaduktu i przebudowy dojazdów. Termin końcowy prac związanych z przebudową wiaduktów, uzgodniony z Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie to 31 grudnia 2009 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 30 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Alfista 2008-12-09

"Koniec remontu już blisko" bez przesady - kończą tylko etap remontu! Dopiero 1/3 za nami...

~matt 2008-12-09

dzisiaj rano jechałem tamtędy. szanowny bodzio szmelc trwa na swoim. mam nadzieje że go wykopią prędko

~kkk 2008-12-08

Bogdan jest nie zniszczalny i został na miejscu ze swym magicznym sklepikiem z samochodzikami

~Artur z Zielonki 2008-12-08

Mam pytanie o inwestycję z drugiej strony W-wy. Czy komis Bogdan Car wyniósł się z rogu Płowieckiej i Ostrobramskiej? Podobno dzisiaj o 9-tej miał minąć termin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.