Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Koniec sezonu remontowego

Warszawa: Koniec sezonu remontowego

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował o zakończeniu sezonowych prac związanych z wymianą nawierzchni bitumicznej na Warszawskich ulicach. W tym roku drogowcy odnowili ponad 778 tys. mkw. asfaltu. Przyszły rok ma być jeszcze bardziej pracowity.

Warszawa: Koniec sezonu remontowego
Warszawscy drogowcy zakończyli sezon wymiany nawierzchni bitumicznej na ulicach. Sprzyjająca aura pozwoliła prowadzić remonty dróg od końca marca aż do listopada. Dzięki temu w tym roku Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wyremontował ponad 778 tys. mkw. nawierzchni warszawskich ulic.

Remonty nawierzchni, popularnie nazywane frezowaniami, odbywały się w soboty i niedziele. W nocy z piątku na sobotę jezdnia wytypowana do wymiany nawierzchni była zamykana, a ruch kierowano na ulice objazdowe. Potem, przez dwa dni drogowcy mieli czas na prace. Zdzierana była warstwa asfaltu, następnie w miejscach szczególnie narażonych na zniszczenie (np. przed skrzyżowaniami) kładziona była specjalna siatka wzmacniająca, a potem układano nową warstwę asfaltobetonu, czyli specjalnej mieszanki asfaltu z dodatkami zwiększającymi jego wytrzymałość. Ostatnim etapem takiej wymiany nawierzchni było wyklejenie ze specjalnej, odblaskowej i wytrzymałej folii, oznakowania poziomego. W nocy z niedzieli na poniedziałek ruch uliczny wracał na wyremontowaną jezdnię.

Tegoroczny plan remontowy warszawskiego ZDM był ambitny, ale drogowcom udał się go wykonać. W tym roku z budżetu miasta na modernizację nawierzchni wydano około 101,8 mln zł. Trwają natomiast jeszcze prace związane z układaniem chodników i przebudową zatok autobusowych. Na remont chodników w 2008 roku ZDM przeznaczył 6 mln zł.

W przyszłym roku ZDM chce odnowić około 835 tys. mkw. jezdni. Wstępnie wytypowanych jest już 56 odcinków ulic, m.in.: al. Żwirki i Wigury, ul. Rzymowskiego, ul. Dolina Służewiecka, al. Sikorskiego.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Alfista 2008-11-30

OK. Weekendowe remonty to jest rzecz która nam się bardzo udała w Warszawie - wykorzystano to, że mamy naprawdę twórczych ludzi na polibudzie (wymyślili specjalną technologię na szybkie remonty - przede wszystkim ta "siatka wzmacniająca"...) i działa, aż dziw, że urzędnicy tego dobrze działającego systemu nie zniszczyli :) Cóż cieszmy się bo pod tym względem jest czym :)

~smirnoff 2008-11-22

no napewno jest lepiej, ale nadal dużo do zrobienia

~osskaa 2008-11-19

No i bardzo dobrze... tak powinno być w każdym dużym mieście. A np. w Gdyni remont jednej nitki al. Zwycięstwa (ok.500m) trwa już 4 tygodnie, a prace wyglądają tak, że praca wre od 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku, a w weekendy pusto.

~mario 2008-11-19

778 tys. mkw. asfaltu to ponad 100km dwupasmowej drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?