mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Koniec sezonu remontowego

Warszawa: Koniec sezonu remontowego

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował o zakończeniu sezonowych prac związanych z wymianą nawierzchni bitumicznej na Warszawskich ulicach. W tym roku drogowcy odnowili ponad 778 tys. mkw. asfaltu. Przyszły rok ma być jeszcze bardziej pracowity.

Warszawa: Koniec sezonu remontowego
Warszawscy drogowcy zakończyli sezon wymiany nawierzchni bitumicznej na ulicach. Sprzyjająca aura pozwoliła prowadzić remonty dróg od końca marca aż do listopada. Dzięki temu w tym roku Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wyremontował ponad 778 tys. mkw. nawierzchni warszawskich ulic.

Remonty nawierzchni, popularnie nazywane frezowaniami, odbywały się w soboty i niedziele. W nocy z piątku na sobotę jezdnia wytypowana do wymiany nawierzchni była zamykana, a ruch kierowano na ulice objazdowe. Potem, przez dwa dni drogowcy mieli czas na prace. Zdzierana była warstwa asfaltu, następnie w miejscach szczególnie narażonych na zniszczenie (np. przed skrzyżowaniami) kładziona była specjalna siatka wzmacniająca, a potem układano nową warstwę asfaltobetonu, czyli specjalnej mieszanki asfaltu z dodatkami zwiększającymi jego wytrzymałość. Ostatnim etapem takiej wymiany nawierzchni było wyklejenie ze specjalnej, odblaskowej i wytrzymałej folii, oznakowania poziomego. W nocy z niedzieli na poniedziałek ruch uliczny wracał na wyremontowaną jezdnię.

Tegoroczny plan remontowy warszawskiego ZDM był ambitny, ale drogowcom udał się go wykonać. W tym roku z budżetu miasta na modernizację nawierzchni wydano około 101,8 mln zł. Trwają natomiast jeszcze prace związane z układaniem chodników i przebudową zatok autobusowych. Na remont chodników w 2008 roku ZDM przeznaczył 6 mln zł.

W przyszłym roku ZDM chce odnowić około 835 tys. mkw. jezdni. Wstępnie wytypowanych jest już 56 odcinków ulic, m.in.: al. Żwirki i Wigury, ul. Rzymowskiego, ul. Dolina Służewiecka, al. Sikorskiego.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~Alfista 2008-11-30

OK. Weekendowe remonty to jest rzecz która nam się bardzo udała w Warszawie - wykorzystano to, że mamy naprawdę twórczych ludzi na polibudzie (wymyślili specjalną technologię na szybkie remonty - przede wszystkim ta "siatka wzmacniająca"...) i działa, aż dziw, że urzędnicy tego dobrze działającego systemu nie zniszczyli :) Cóż cieszmy się bo pod tym względem jest czym :)

~smirnoff 2008-11-22

no napewno jest lepiej, ale nadal dużo do zrobienia

~osskaa 2008-11-19

No i bardzo dobrze... tak powinno być w każdym dużym mieście. A np. w Gdyni remont jednej nitki al. Zwycięstwa (ok.500m) trwa już 4 tygodnie, a prace wyglądają tak, że praca wre od 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku, a w weekendy pusto.

~mario 2008-11-19

778 tys. mkw. asfaltu to ponad 100km dwupasmowej drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando