mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Koniec wąskiego gardła na Bemowie

Warszawa: Koniec wąskiego gardła na Bemowie

W tym tygodniu kierowcy pojadą bez przeszkód dwoma pasami ulicy Powstańców Śląskich przy ul. Szczotkarskiej w Warszawie. A to dzięki przebudowie ponad 200 metrowego odcinka ulicy, który przez długi czas był wąskim gardłem Bemowa.

Warszawa: Koniec wąskiego gardła na Bemowie
Od lat kierowców jadących ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Połczyńskiej zatrzymywały światła na wysokości ul. Szczotkarskiej. Ruch utrudniało zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu, który dodatkowo zajmował część torowiska tramwajowego i każdy przejeżdżający tramwaj przy pomocy sygnalizacji świetlnej powodował korek.

Od kilkunastu dni trwają prace przy budowie nowej jezdni, dotychczas odbywały się one poza czynnym pasem ruchu i nie było dla kierowców żadnych utrudnień. Pierwotnie planowano etapowanie robót tak aby przez cały czas utrzymać czynny jeden pas ruchu, ale wtedy wszystkie prace zakończyłyby się w sierpniu. Wykonawca przebudowy, miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, zaproponował zmianę harmonogramu pozwalającą na wykonanie całego przedsięwzięcia w ciągu pięciu dni przy całkowitym zamknięciu dla ruchu ul. Powstańców Śląskich od ul. Sterniczej do ul. Połczyńskiej.  3 lipca ok. godz. 22, ten odcinek ul. Powstańców Śląskich został zamknięty. O ile deszczowa pogoda nie pokrzyżuje planów, samochody i autobusy ponownie pojadą tędy w czwartek 9 lipca rano. Tramwaje będą kursowały bez przeszkód. Wyłączony z ruchu odcinek ulicy można ominąć w kierunku centrum skręcając wcześniej w ul. Górczewską a w kierunku ul. Połczyńskiej ulicami Człuchowską, Lazurową i Szeligowską – informuje Urząd Miasta Warszawa.

Przebudowany zostanie odcinek ul. Powstańców Śląskich o długości 220 m od ul. Sterniczej w kierunku ul. Połczyńskiej, a nie tylko fragment na wysokości posesji blokującej wcześniej drogę. Na pozostałym odcinku, aż do skrzyżowania z ul. Połczyńską, wyremontowana zostanie nawierzchnia dotychczasowej jezdni. Powstaną dwa pełne pasy ruchu jezdni zachodniej (w kierunku ul. Połczyńskiej), odwodnienie, chodnik i ścieżka rowerowa, oświetlenie uliczne. Zmodernizowane zostaną przejścia dla pieszych przez ul. Sterniczą i ul. Szczotkarską oraz wjazd do stacji paliw. Posadzone zostaną drzewa i krzewy. Prace wykończeniowe mogą potrwać dłużej, ale ruch drogowy ma być ponownie puszczony w założonym terminie.

Po wielu latach nieudanych prób porozumienia się z właścicielami nieruchomości, poszerzenie ulicy umożliwiła tzw. specustawa drogowa. W oparciu o jej przepisy, 28 lipca 2008 r. Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz - Waltz wydała decyzję o lokalizacji drogi, a w październiku 2008 r. na wniosek Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych wydane zostało pozwolenie na budowę. Pomimo dysponowania przez ZMID ostateczną decyzją lokalizacyjną, przenoszącą własność działki na miasto, dotychczasowi właściciele odmówili udostępnienia terenu koniecznego do poszerzenia drogi. Wówczas zapadła decyzja o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Prace przy budowie brakującego fragmentu jezdni ruszyły 14 maja.

Podobne wiadomości:

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy...

Polskie drogi 2016-03-24

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Polskie drogi 2015-10-09

Komentuj:

~mar 2009-07-08

Niestety jest wiele miejsc w Warszawie, które zostały zablokowane przez remonty i zakorkowane. do granic możliwości. Ludzka cierpliwość stania w korkach jest ograniczona, a do pracy spóźnić się nie można. W Warszawie zamiast szybko zbudować estakady, kładki dla pieszych, tunele, metro to Władze tylko utrudniają ludziom ruch. Chyba w najbliższych wyborach do Rady coraz więcej osób podziękuje aktualnym rządzącym.

~Alex 2009-07-06

A jakie to ma znaczenie ?!! Pzy braku zmian na Dzwigowej i przebudowy skrzyżowania uzyskano efekt czysto propagandowy! Nic się nie zmieni . A korki jak były tak będą.

aaa 2009-07-06

Tak, jasne.... jak by tunel przebudowali (po dwa pasy w każdą stronę) to może by i coś z tego wyszło. A tak, korki będą jak były.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.