mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Konsultacje w sprawie Obwodnicy Śródmiejskiej

Warszawa: Konsultacje w sprawie Obwodnicy Śródmiejskiej

Według harmonogramu, prace związane z budową I etapu Obwodnicy Śródmiejskiej w Warszawie mają ruszyć już w przyszłym roku. W związku z prowadzonymi pracami projektowymi, na początku kwietnia bieżącego roku będą zorganizowane konsultacje społeczne.

Warszawa: Konsultacje w sprawie Obwodnicy Śródmiejskiej
Projekt budowy Obwodnicy Śródmiejskiej w Warszawie ma na celu odciążenie centrum miasta z ruchu tranzytowego. Zgodnie z planami już w 2009 roku ma się rozpocząć budowa I etapu drogi, od ronda Wiatraczna do połączenia z dzielnicą Targówek. Wschodnia 2,6 km część obwodnicy, zlokalizowana na terenie dwóch Pragi Południe i Targówka, będzie biegła od skrzyżowania Al. Stanów Zjednoczonych i ul. Grenadierów, do połączenia z ulicą Zabraniecką i ma rozładować ruch drogowy w tych dzielnicach. Powstanie dwujezdniowa ulica główna przyśpieszona. W drugim etapie realizowana będzie budowa drogi na odcinku od ul. Zabranieckiej do połączenia z istniejącym układem drogowym, w węźle Żaba.

Projektowany odcinek docelowo będzie miał połączenia z istniejącym układem drogowym w trzech węzłach drogowych: Rondo Wiatraczna, skrzyżowanie z ulicami Szaserów i Dwernickiego oraz skrzyżowanie z ulicą Zabraniecką.

Obecnie trwają prace projektowe i przygotowawcze, prowadzone przez biuro konsultingowo – projektowe DHV Polska Sp. z o.o., które przygotowało trzy warianty drogi. W związku z tym na początku kwietnia będą miały miejsce konsultacje społeczne, których celem jest przedstawienie mieszkańcom wariantów budowy trasy, oraz zebranie informacji na temat proponowanych przez nich rozwiązań.

Analizowane będą trzy warianty przebiegu trasy. Wariant I zakłada budowę trzech tuneli, o długości 146 m (dwa tunele pod rondem Wiatraczna i tunel pod skrzyżowaniem ulic Dwernickiego i Szaserów). Na długości około 1 km trasa będzie przebiegała w wykopie, natomiast na długości około 1,4 km w nasypach lub na wiaduktach. Wariant II zakłada budowę wiaduktu na całej długości projektowanego odcinka obwodnicy. Wariant III zakłada budowę trasy podobnie jak w przypadku wariantu I poniżej poziomu terenu. W przeciwieństwie do wariantu I zakłada się budowę 870 m tunelu. Dalsza części trasy będzie przebiegać jak w wariancie I. Biuro Drogownictwa i Komunikacji spośród 3 wariantów przedstawionych przez biuro projektowe popiera budowę obwodnicy w III wariancie, który zminimalizuje liczbę kolizji z istniejącą infrastrukturą.

Projekt ma być finansowany z budżetu państwa. Możliwe jest także uzyskanie dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budowa będzie realizowana w latach 2009-2012.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.