mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Most bez protestów

Warszawa: Most bez protestów

Już niedługo zostanie podpisana umowa z konsorcjum, które wybuduje Most Północny w Warszawie. Rozstrzygnięty na początku marca bieżącego roku przetargu nie został oprotestowany. Teraz konieczna jest jeszcze kontrola Urzędu Zamówień Publicznych.

Warszawa: Most bez protestów
4 marca bieżącego roku rozstrzygnięto przetarg na budowę Trasy Mostu Północnego w Warszawie od węzła Pułkowa do węzła Modlińska. Firmy ubiegające się o to zamówienie miały czas na złożenie protestów do piątku 13 marca. Na szczęście tym razem obyło się bez komplikacji i przetarg nie został oprotestowany. Zanim jednak Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie będzie mógł podpisać umowę z konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Piaseczna, a partnerami - Sando Budownictwo Polska z Warszawy, Construcciones Sanchez Dominigues - Sando z Madrytu i Kromiss - Bis z Częstochowy, konieczna jest kontrola Urzędu Zamówień Publicznych. Musi on skontrolować postępowanie o udzielenie zamówienia ze względu na współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu nastąpi prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia tego roku. Wybudowanie nowego mostu wraz z dojazdami będzie kosztować 976 618 384 zł.

ZMID otworzył także oferty cenowe w przetargu na wybór firmy, która będzie pełniła funkcję inżyniera kontraktu podczas budowy mostu. Najkorzystniejszą cenę zaproponowało konsorcjum firm EGIS Poland Sp. z o.o., EGIS STRUCTURES ET ENVIRONNEMENT S.A. i EGIS ROUTE – SCETAUROUTE S.A. Konsorcjum wyceniło swoje usługi na kwotę ponad 8,8 mln zł.

W pierwszej fazie budowy nowej trasy powstanie wraz z mostem liczący około 3,1 km odcinek drogi pomiędzy węzłem Wisłostrada, a węzłem Modlińska. Następnie ma być realizowany dalszy fragment o długości 10,7 km, obejmujący odcinek pomiędzy węzłem Trasy N-S i węzłem Wisłostrada w lewej części oraz między Modlińską, a węzłem Trasy Olszynki Grochowskiej w prawej części Warszawy. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnica Warszawy.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Krisss 2009-03-19

Most miał powstac za kadencji Lecha Kaczynskiego. Wtedy koszty budowy wynosiły ok. 400 mln zł. Ale wódz bal sie podejmowac decyzje i przetargi ciągle przekładano. No to mamy (nie mamy) most 2xdroższy po 2xdłuższym czekaniu.

~nivu 2009-03-19

Most w Warszawie nie będzie zwykłą drogą, takie obiekty kształtują krajobraz miasta. Różne były projekty tego mostu ale ze względu na oszczędności wygrała konstrukcja przypominająca budowle za czasów komunizmu - prosto, betonowo, szaro, tanim kosztem. No ale jak to ma się znów odwlekać latami to lepiej niech budują to cudo.

~dpl1000 2009-03-18

"pablo" znasz to z autopsji?

~ernesto 2009-03-18

do "estetów": drogi są po to żeby po nich jeździć a nie zwiedzać! już wiadomo skąd się biorą zawalidrogi-wycieczkowicze.....

~Remek 2009-03-18

Ech, teraz każdy niepodwieszany most będzie uważany za nieciekawy i krytykowany...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.