mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Most bez protestów

Warszawa: Most bez protestów

Już niedługo zostanie podpisana umowa z konsorcjum, które wybuduje Most Północny w Warszawie. Rozstrzygnięty na początku marca bieżącego roku przetargu nie został oprotestowany. Teraz konieczna jest jeszcze kontrola Urzędu Zamówień Publicznych.

Warszawa: Most bez protestów
4 marca bieżącego roku rozstrzygnięto przetarg na budowę Trasy Mostu Północnego w Warszawie od węzła Pułkowa do węzła Modlińska. Firmy ubiegające się o to zamówienie miały czas na złożenie protestów do piątku 13 marca. Na szczęście tym razem obyło się bez komplikacji i przetarg nie został oprotestowany. Zanim jednak Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie będzie mógł podpisać umowę z konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Piaseczna, a partnerami - Sando Budownictwo Polska z Warszawy, Construcciones Sanchez Dominigues - Sando z Madrytu i Kromiss - Bis z Częstochowy, konieczna jest kontrola Urzędu Zamówień Publicznych. Musi on skontrolować postępowanie o udzielenie zamówienia ze względu na współfinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu nastąpi prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia tego roku. Wybudowanie nowego mostu wraz z dojazdami będzie kosztować 976 618 384 zł.

ZMID otworzył także oferty cenowe w przetargu na wybór firmy, która będzie pełniła funkcję inżyniera kontraktu podczas budowy mostu. Najkorzystniejszą cenę zaproponowało konsorcjum firm EGIS Poland Sp. z o.o., EGIS STRUCTURES ET ENVIRONNEMENT S.A. i EGIS ROUTE – SCETAUROUTE S.A. Konsorcjum wyceniło swoje usługi na kwotę ponad 8,8 mln zł.

W pierwszej fazie budowy nowej trasy powstanie wraz z mostem liczący około 3,1 km odcinek drogi pomiędzy węzłem Wisłostrada, a węzłem Modlińska. Następnie ma być realizowany dalszy fragment o długości 10,7 km, obejmujący odcinek pomiędzy węzłem Trasy N-S i węzłem Wisłostrada w lewej części oraz między Modlińską, a węzłem Trasy Olszynki Grochowskiej w prawej części Warszawy. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnica Warszawy.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Krisss 2009-03-19

Most miał powstac za kadencji Lecha Kaczynskiego. Wtedy koszty budowy wynosiły ok. 400 mln zł. Ale wódz bal sie podejmowac decyzje i przetargi ciągle przekładano. No to mamy (nie mamy) most 2xdroższy po 2xdłuższym czekaniu.

~nivu 2009-03-19

Most w Warszawie nie będzie zwykłą drogą, takie obiekty kształtują krajobraz miasta. Różne były projekty tego mostu ale ze względu na oszczędności wygrała konstrukcja przypominająca budowle za czasów komunizmu - prosto, betonowo, szaro, tanim kosztem. No ale jak to ma się znów odwlekać latami to lepiej niech budują to cudo.

~dpl1000 2009-03-18

"pablo" znasz to z autopsji?

~ernesto 2009-03-18

do "estetów": drogi są po to żeby po nich jeździć a nie zwiedzać! już wiadomo skąd się biorą zawalidrogi-wycieczkowicze.....

~Remek 2009-03-18

Ech, teraz każdy niepodwieszany most będzie uważany za nieciekawy i krytykowany...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.