mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Nowy asfalt na Prymasa Tysiąclecia

Warszawa: Nowy asfalt na Prymasa Tysiąclecia

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował o zakończeniu prac związanych z remontem nawierzchni jezdni na alei Prymasa Tysiąclecia. Koszt ułożenia nowego asfaltu na tej ważnej warszawskiej arterii wyniósł ponad 10 mln zł.

Warszawa: Nowy asfalt na Prymasa Tysiąclecia
W ostatni weekend sierpnia zakończyły się prace związane z remontem nawierzchni jezdni alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. W ciągu sześciu ostatnich weekendów, kiedy prowadzono roboty drogowe, ułożono około 90 tys. mkw. nowego asfaltu. Było to konieczne ze względu na fakt, że arteria wykonana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych za cenę blisko 300 mln zł (oddana do użytku w 2002 roku), po prostu nie wytrzymała próby czasu i natężenia ruchu.

Wkrótce po uroczystym przecięciu wstęg, w nawierzchni alei zaczęły się pojawiać koleiny i garby powstające m.in. na skutek sukcesywnego naprawiana. Wykonawca nie wywiązywał się ze zobowiązań gwarancyjnych, a potem ogłosił upadłość. Dlatego ZDM w Warszawie podjął decyzję o wyborze nowego wykonawcy.

Zadanie warte ponad 10 mln zł wykonała firma Skanska. Odnowiona nawierzchnia ma trzyletnią gwarancję, ale powinna posłużyć kierowcom co najmniej przez lat 10.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Octavia Mingrui w Pekinie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~~Bonus 2008-09-09

Fajnie , że remontowali wreszcie i nawierzchnia w miarę ok, i studzienki nie pieszczą mojego peugeotowskiego zawieszenia, jak do tej pory... Fajnie też, że jak zwykle skanska "wspaniale" zadbała o poinformowanie jadących, na jakim odcinku jest remont nawierzchni i kiedy warto zjechać. Raz pojechałem, zamiast w Wolską, dalej i objechałem zachodni i całą Ochotę. A to Polska właśnie...

~j 2008-09-08

no... skanska raczej nie sieje pipy, powinno troche dac rade, ale betonu to i tak nie przebije :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.