mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: O krok bliżej do Mostu Północnego

Warszawa: O krok bliżej do Mostu Północnego

Wojewoda Mazowiecki wydał postanowienie uzgadniające środowiskowe uwarunkowania dla inwestycji związanej z budową Trasy Mostu Północnego w Warszawie. Postanowienie to umożliwi szybkie wydanie decyzji środowiskowej i przyspieszenie budowy drogi.

Warszawa: O krok bliżej do Mostu Północnego
24 czerwca 2008 roku Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał postanowienie uzgadniające środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie Trasy Mostu Północnego, etap I i etap II na odcinku od węzła Młociny do węzła Modlińska w Warszawie. Jest to kolejna w ostatnich kilku miesiącach decyzja Wojewody Mazowieckiego, przyśpieszająca realizacje dużych inwestycji infrastrukturalnych w Warszawie i w całym województwie.

O uzgodnienie środowiskowych uwarunkowań przed wydaniem decyzji środowiskowej Prezydent Warszawy wystąpił do Wojewody Mazowieckiego 16 kwietnia bieżącego roku. Uzgodnienie to zawiera warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji i eksploatacji, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ochrony cennych wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych oraz ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich. W uzgodnieniu zawarto również wskazania dla inwestora, dotyczące zminimalizowania negatywnych oddziaływań inwestycji na jakość życia mieszkańców oraz na środowisko, m.in. poprzez zapewnienie mieszkańcom sąsiadującym z inwestycją maksymalnego zabezpieczenia przed hałasem.

Postanowienie Wojewody Mazowieckiego otwiera drogę do szybkiego wydania decyzji środowiskowej i rozpoczęcia realizacji inwestycji.

Trasa Mostu Północnego jest planowaną trasą komunikacyjną, łączącą lewobrzeżne dzielnice Warszawy, Bielany i Bemowo, z dzielnicą Białołęka na prawym brzegu Wisły. TMP stanowić będzie północny fragment najbardziej zewnętrznej spośród planowanych trzech koncentrycznych obwodnic Warszawy, czyli tzw. Obwodnicy Miejskiej. Droga ta jest kluczowym elementem docelowego systemu komunikacyjnego Warszawy i jej budowa powinna być priorytetem. Rezygnacja z realizacji tego projektu groziłaby kompletnym paraliżem komunikacyjnym stolicy w perspektywie najbliższych kilkunastu lat.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Pit Lane BMW w Warszawie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Jurek S 2008-06-27

Niestety nie mozna. Dopiero bedzie rozstrzygniety za miesiac przetarg na dokumentacje techniczna i projektowa na odcinek od modlinskiej do plochocinskiej. Nie jest to taki krotki odcinek bo bedzie o dlugosci 4,1 km czyli prawie tyle samo co budowany miejmy nadzieje od jesieni I etap TMP. Dobra wiadomosc jest taka ze akurat jak bedzie konczony I etap to kolejny sie zacznie. Tez mieszkam na Bialolece i tez bym chcial to szybko ale to ogromna inwestycja i beda ogromne korki. Lepiej zeby to juz podzielic na etapy

~Brzeszczot 2008-06-27

A nie można by trasy z mostu wpuścić odrazu w Płochocińską ?. Lekki łuk i byłoby o wiele taniej ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.