mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Obwodnica nabiera kształtów

Warszawa: Obwodnica nabiera kształtów

Projektowana Południowa Obwodnica Warszawy nabiera kształtów, niestety jak na razie wyłącznie w planach. Do 2010 roku powinna powstać jej pierwsza część od węzła Konotopa do ul. Puławskiej. Niestety przygotowania do budowy kolejnego odcinka przedłużają się.

Warszawa: Obwodnica nabiera kształtów
Coraz wyraźniejszego kształtu nabierają plany budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (droga ekspresowa S2) wraz z Trasą NS (droga ekspresowa S79), docelowo łączącej węzeł Konotopa, do którego doprowadzona zostanie autostrada A2 Stryków – Warszawa, z węzłem Lubelska. Cała trasa o długości ponad 39 km ułatwi dojazd do lotniska i autostrady.

Być może do 2010 roku uda się wybudować jej pierwszą część, od węzła autostradowego Konotopa do ul. Puławskiej, wraz z bezkolizyjnym skrzyżowaniem w rejonie lotniska (łącznie 14km). Przy tej okazji powstanie również droga szybkiego ruchu (S79) od lotniska wzdłuż torów kolejowych do ul. Marynarskiej (o długości 5,2 km). Na początku listopada bieżącego roku wojewoda mazowiecki wydał już pozwolenie na realizację 10 km odcinka tej dwujezdniowej (po trzy pasy ruchu) drogi ekspresowej od węzła Lotnisko do węzła Puławska oraz od węzła Lotnisko do węzła Marynarska (Trasa NS). Koszt budowy szacowany jest na około 1 mld zł i zostanie pokryty z budżetu państwa.

Przedłużają się natomiast przygotowania do budowy kolejnego odcinka POW - przez Ursynów (w tunelu), Wilanów i Wawer (od węzła Puławska do węzła Lubelska, łącznie 19,5 km). Sąd uchylił decyzję środowiskową i trzeba będzie starać się o nową. Jeśli po uzyskaniu nowego dokumentu nic nie stanie na przeszkodzie, to jest szansa, że ten fragment trasy także powstanie przez Euro 2012.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Alfista 2008-11-30

Tak jak pisze nocojest - z tego artykułu nic nie wynika! Robią (i dobrze!) odcinek Kotopa-Powązkowska (szkoda, że tylko to i szkoda, że most północny jeszcze nie zaczęty... bo inaczej nie rozpoczną przebudowy trasy AK), a reszta... poza krótkim niewiele (z punktu widzenia całego układu obwodnic Warszawy) znaczącym odcinkiem Marynarska-Puławska, to kompletnie nic się nie dzieje! Na 2012: - nie będzie wylotu na Gdańsk - nie będzie przelotu na wschód (most grota w najlepszym wypadku dopiero będzie w przebudowie, podobnie trasa przez ursynów na pewno nie będzie gotowa...) - być może będzie wylot z jerozolimskich na kraków/katowice - będą trasy wylotowe na zachód (w ciągu S-2) - no i powinni Modlińską poprawić - II linia metra - szkoda gadać....

~p 2008-11-28

Nawiązując do poniższych. W Krakowie parę lat temu jeździło się wygodniej niż po Wawie, ale teraz już chyba nie (chyba że tam też nastąpił "postęp"). Wszystko wzięło i się zacięło. Koniec! Dziury zalepili, owszem. Budowany ring autostradopodobny niewiele zmieni bo jest za daleko. Większość inicjatyw drogowych wewnątrz miasta także pozostaje na papierze.

~jon 2008-11-28

Wy posmarkancy ze wsi warszawa po kija wam drogi jak wy wogole pacany jezdzic nie umiecie?? Wiekszosc z was to przyjezdne wiesniaki co teraz panow zgrywaja. Jak w polu z koniem jezdziliscie to bylo dobrze a teraz wam ciagle zle. Cepy cepy w rece i do stodoly. Kije wam w plecy

~romek 2008-11-28

chyba bedzie jednak potrzebna w 2012 jakas wieksza impreza sie szykuje moze Wyscig Pokoju

~Smok 2008-11-28

Co za bzdury! Przecież wiadomo że POW przez Ursynów jest zaplanowana na 2013-14. mojeauto.pl to dobry portal do pisania co się dzieje w Legnicy, Opolu czy Wrocławiu. Tylko tyle widzą redaktorzy portalu z wrocławskiej perspektywy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.