mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Ostatnie przygotowania do remontu mostu

Warszawa: Ostatnie przygotowania do remontu mostu

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia remontu wiaduktu i mostu Poniatowskiego w Warszawie. Przeprawa zostanie zamknięta dla ruchu na około półtora miesiąca. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekazał wczoraj wykonawcy teren budowy.

Warszawa: Ostatnie przygotowania do remontu mostu
Wykonawca modernizacji, Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty” S.A. rozpocznie prace już 7 lipca. W związku z remontem, konieczne będzie wyłączenie wiaduktu i mostu z ruchu drogowego. Niestety nie jest możliwe prowadzenie prac etapami, tak jak wcześniej planowano (samochody jeździłyby jedną jezdnią w obydwu kierunkach). Zarząd Dróg Miejskich narzucił wykonawcy ścisły termin, w jakim na wiadukcie i moście mogą występować ograniczenia w ruchu (miesiące wakacyjne). Czas ten okazał się jednak zbyt krótki, aby wykonawca zdążył z remontem obu jezdni, przy podziale robót na dwa etapy. Przy takiej organizacji termin ich zakończenia przesunąłby się na wrzesień.

Istotnym argumentem tej decyzji jest stan techniczny przeprawy. Zbyt mała nośność mostu odbudowanego ze zniszczeń wojennych oraz fakt, że w czasie remontu kapitalnego, który był wykonywany w latach 80., nie został wzmocniony powodują, że obciążenie jednej połowy obiektu pojazdami (szczególnie ciężkimi autobusami komunikacji miejskiej) przy jednoczesnym prowadzeniu robót na drugiej połowie, mogłoby skutkować uszkodzeniem konstrukcji mostu.

Wykonawca prac skrócił czas utrudnień w ruchu o tydzień. 21 sierpnia przeprawa ma być oddana do użytku. Firma maksymalnie zintensyfikowała prace i udało się skrócić harmonogram robót. Remont będzie się odbywał równocześnie na całej długości i szerokości wiaduktu i mostu, łącznie z chodnikiem. Prace rozpoczną się od frezowania asfaltu, rozebrania chodników, skucia betonu zatok przystankowych. Po oczyszczeniu całego pomostu ze starej izolacji, drogowcy wbudują odwodnienie i rozłożą nową izolację. Następnie ułożone zostaną krawężniki, wylany beton pod chodniki i zatoki przystankowe, dwie warstwy asfaltu twardolanego. Potem pozostanie jeszcze ułożenie ostatniej, tzw. ścieralnej warstwy asfaltu i oznakowanie jezdni. Prace mają być prowadzone całą dobę, wykonawca jest przygotowany także na suszenie jezdni przed układaniem asfaltu, w przypadku opadów atmosferycznych. Do końca września wykonywana jeszcze będzie nawierzchnia chodników. Korzystając z zamknięcia ruchu, w sierpniu ZDM odnowi nawierzchnię Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a, a wiaduktem.

Podczas remontu po moście będą jeździły tramwaje i to one będą głównym środkiem transportu. Natomiast dla samochodów zostanie wyznaczony objazd przez most Łazienkowski. Jadący w kierunku Pragi skręcą z Al. Jerozolimskich w ul. Bracką (zamienioną na jednokierunkową), potem ulicami Książęcą i Ludną dojadą do Wisłostrady i nią na most Łazienkowski. Jadący do centrum za rondem Waszyngtona zjadą na ul. Wał Miedzeszyński i nią dojadą do mostu Łazienkowskiego. Natomiast do Al. Jerozolimskich dostaną się ulicami Ludną i Książęcą oraz ul. Nowy Świat i przez rondo de Gaulle’a. Na potrzeby objazdu zostanie przeprogramowanych 14 sygnalizacji świetlnych i ustawionych (oprócz koniecznych znaków drogowych) 37 tablic informacyjnych.

Podobne wiadomości:

Alonso w Warszawie!

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~zzxx 2008-06-26

Lepiej jakby zostawili jak jest, co? Wszyscy muszą autem jeździć w stolicy, to i są korki. A ja przesiadłem się na pociąg i nie płaczę. 10 minut dłużej, ale dużo wygodniej i taniej. A w dni typu piątek o wiele szybciej, bez nerwów i spokojnie.

~michal 2008-06-26

ale k... beda korki, juz jest tragedia...a jak dorzuca jeszcze moscik to juz wogole wydostanie sie z prawej strony bedzie koszmarem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.