mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Pierwszy odcinek trasy N-S oddany do ruchu

Warszawa: Pierwszy odcinek trasy N-S oddany do ruchu

Kierowcy mogą korzystać z pierwszego dwukilometrowego odcinka trasy N-S pomiędzy węzłami Warszawa Lotnisko (MPL Okęcie) i Marynarska - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Umożliwi to alternatywny dojazd do lotniska Chopina w Warszawie.

Warszawa: Pierwszy odcinek trasy N-S oddany do ruchu
Odcinek Trasy N-S wraz z łącznicami w obu węzłach umożliwi, kierowcom jadącym z zachodu na południe (od ul. Sasanki do węzła Warszawa Lotnisko), z południa na wschód (od Warszawa Lotnisko do ul. Marynarskiej) oraz z zachodu na północ (od Portu Lotniczego (ul. Gordon Benetta) do węzła Marynarska) i z północy na zachód (od węzła Marynarska do Portu Lotniczego (ul. Gordon Benetta)) przejazd bezpieczną, nową drogą w tym ważnym miejscu jakim są okolice Lotniska.

Prace na pozostałej części trasy są na ukończeniu. Wykonawca ma jeszcze do zrealizowania ostatnie warstwy nawierzchni, oznakowanie poziome i pionowe, roboty mostowe w węzłach Puławska, Lotnisko, Marynarska, wygrodzenie, zieleń oraz prace wykończeniowe. Planowany termin zakończenia wszystkich robót to III kwartał 2013 r. - informuje Generalna Dyrekcha Dróg Krajowych i Autostrad.
Tematy w artykule: Warszawa drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Projekt New Warsaw: Warszawa XXI wieku...

auto motor i sport 0000-00-00

Warszawa w stylu retro z silnikiem o mocy ponad 600 KM? To możliwe! Projekt "Nowej Warszawy" (New Warsaw) rozpędza się i nabiera realnych kształtów.

Trasa AK w Warszawie ze zgodą na użytkowanie

Trasa AK w Warszawie ze zgodą na użytkowanie

Polskie drogi 2015-09-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-19

@nikt: Znowu żartujesz? Jaki przejazd, który nikomu prawie nic nie daje? Mam być zadowolony, że zamiast ok. 9 km trzypasmowych ekspresówek (S79 i S2: Marynarska-Lotnisko-Puławska) otworzyli po jednym czwartym wjazdowo-zjazdowym pasie na długości niecałego kilometra? I to w dodatku z 14-to miesięcznym opóźnieniem i z jednym tylko wjazdem i zjazdem z ul. Marynarskiej? I jeszce bezczelnie GDDKiA twierdzi, że planowany termin całości, to 3-ci kwartał 2013 r., a nie pamięta, kiedy to wszystko miało być skończone. Oby tym razem chociaż tak naprawdę było, bo słowa przedstawicieli GDDKiA należy jednym uchem wpuszczać, a drugim wypuszczać. Jak wreszcie otworzą (oby w tym 3-cim kwartale 2013) będzie to "tylko" 18 miesięcy po terminie. Tak obecnie jest niestety ze znakomitą większością budowanych dróg.

~nikt 2013-06-18

tak się nie oburzaj bo ci żyłka pęknie spokojnie bez nerwów oddane bedzie w 3m kwartale prace są na ukończeniu nic nie bój tam więcej optymizmu a comieie wiecej otwierać tyle starczy narazie jest przejazd

~warszawiak 2013-06-18

GDDKiA kpi sobie w żywe oczy. Co oddali do ruchu? Wróciłem stamtąd 2 godziny temu. Otóż otworzono niecały kilometr przejazdu pomiędzy Marynarską, a zjazdem na lotnisko. Otwarty jest w każdą stronę tylko jeden skrajny prawy pas wjazdowo-zjazdowy, oddzielony (po obu stronach) pachołami od 3-ch głównych pasów. Obowiazuje ograniczenie 60 km/godz, a znaki oznaczające ekspresówkę są oczywiście zasłonięte. Na tę jednopasmową "trasę" można dostać się tylko jadąc ul. Marynarską w kierunku Galerii Mokotów, a zjechać z tej "trasy" na Marynarską można też tylko w kierunku Galerii Mokotów. GDDKiA naprawdę nie ma wstydu podając taki komunikat. A cały odcinek S79 od węzła "Marynarska" do węzła "Lotnisko" z S2 (nie mylić z właśnie otwartym, dużo wcześniejszym zjazdem na lotnisko) oraz S2 od węzła "Lotnisko" do węzła "Puławska" miał być gotowy w kwietniu 2012 r.!!!!!! Gotowy, całkowicie skończony, a nie tylko "przejezdny". !!!!! Tak więc stwierdzenie: "Planowany termin zakończenia wszystkich robót to III kwartał 2013" jest bezczelnością 1-szej wody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.