mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Pierwszy odcinek trasy N-S oddany do ruchu

Warszawa: Pierwszy odcinek trasy N-S oddany do ruchu

Kierowcy mogą korzystać z pierwszego dwukilometrowego odcinka trasy N-S pomiędzy węzłami Warszawa Lotnisko (MPL Okęcie) i Marynarska - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Umożliwi to alternatywny dojazd do lotniska Chopina w Warszawie.

Warszawa: Pierwszy odcinek trasy N-S oddany do ruchu
Odcinek Trasy N-S wraz z łącznicami w obu węzłach umożliwi, kierowcom jadącym z zachodu na południe (od ul. Sasanki do węzła Warszawa Lotnisko), z południa na wschód (od Warszawa Lotnisko do ul. Marynarskiej) oraz z zachodu na północ (od Portu Lotniczego (ul. Gordon Benetta) do węzła Marynarska) i z północy na zachód (od węzła Marynarska do Portu Lotniczego (ul. Gordon Benetta)) przejazd bezpieczną, nową drogą w tym ważnym miejscu jakim są okolice Lotniska.

Prace na pozostałej części trasy są na ukończeniu. Wykonawca ma jeszcze do zrealizowania ostatnie warstwy nawierzchni, oznakowanie poziome i pionowe, roboty mostowe w węzłach Puławska, Lotnisko, Marynarska, wygrodzenie, zieleń oraz prace wykończeniowe. Planowany termin zakończenia wszystkich robót to III kwartał 2013 r. - informuje Generalna Dyrekcha Dróg Krajowych i Autostrad.
Tematy w artykule: Warszawa drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Polskie drogi 2015-10-09

Skoda. Wiesz co dobre!

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli jesteś miłośnikiem aut, słowo „muzeum” na pewno Cię nie zniechęci. Prywatnych kolekcji jest coraz więcej, a w nich prawdziwe perły motoryzacji.

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-19

@nikt: Znowu żartujesz? Jaki przejazd, który nikomu prawie nic nie daje? Mam być zadowolony, że zamiast ok. 9 km trzypasmowych ekspresówek (S79 i S2: Marynarska-Lotnisko-Puławska) otworzyli po jednym czwartym wjazdowo-zjazdowym pasie na długości niecałego kilometra? I to w dodatku z 14-to miesięcznym opóźnieniem i z jednym tylko wjazdem i zjazdem z ul. Marynarskiej? I jeszce bezczelnie GDDKiA twierdzi, że planowany termin całości, to 3-ci kwartał 2013 r., a nie pamięta, kiedy to wszystko miało być skończone. Oby tym razem chociaż tak naprawdę było, bo słowa przedstawicieli GDDKiA należy jednym uchem wpuszczać, a drugim wypuszczać. Jak wreszcie otworzą (oby w tym 3-cim kwartale 2013) będzie to "tylko" 18 miesięcy po terminie. Tak obecnie jest niestety ze znakomitą większością budowanych dróg.

~nikt 2013-06-18

tak się nie oburzaj bo ci żyłka pęknie spokojnie bez nerwów oddane bedzie w 3m kwartale prace są na ukończeniu nic nie bój tam więcej optymizmu a comieie wiecej otwierać tyle starczy narazie jest przejazd

~warszawiak 2013-06-18

GDDKiA kpi sobie w żywe oczy. Co oddali do ruchu? Wróciłem stamtąd 2 godziny temu. Otóż otworzono niecały kilometr przejazdu pomiędzy Marynarską, a zjazdem na lotnisko. Otwarty jest w każdą stronę tylko jeden skrajny prawy pas wjazdowo-zjazdowy, oddzielony (po obu stronach) pachołami od 3-ch głównych pasów. Obowiazuje ograniczenie 60 km/godz, a znaki oznaczające ekspresówkę są oczywiście zasłonięte. Na tę jednopasmową "trasę" można dostać się tylko jadąc ul. Marynarską w kierunku Galerii Mokotów, a zjechać z tej "trasy" na Marynarską można też tylko w kierunku Galerii Mokotów. GDDKiA naprawdę nie ma wstydu podając taki komunikat. A cały odcinek S79 od węzła "Marynarska" do węzła "Lotnisko" z S2 (nie mylić z właśnie otwartym, dużo wcześniejszym zjazdem na lotnisko) oraz S2 od węzła "Lotnisko" do węzła "Puławska" miał być gotowy w kwietniu 2012 r.!!!!!! Gotowy, całkowicie skończony, a nie tylko "przejezdny". !!!!! Tak więc stwierdzenie: "Planowany termin zakończenia wszystkich robót to III kwartał 2013" jest bezczelnością 1-szej wody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando