mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Podpisali umowę na węzeł Marsa

Warszawa: Podpisali umowę na węzeł Marsa

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie podpisał umowę na budowę węzła Marsa. Ostatni etap Trasy Siekierkowskiej, czyli skrzyżowanie z drogą krajową nr 2, zostanie wybudowany do 2011 roku. Koszt inwestycji to ponad 124 mln zł.

Warszawa: Podpisali umowę na węzeł Marsa
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie poinformował o podpisaniu umowy na budowę węzła Marsa, czyli skrzyżowania Trasy Siekierkowskiej z drogą krajową nr 2. Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm: Warbud,  Pol - Aqua, Eurovia Polska oraz Eurovia Niemcy.

Inwestycja stanowi ostatni etap budowy Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Do tej pory wykonano już 5 z 6 odcinków na jakie została podzielona inwestycja związana z budową trasy od węzła Czerniakowska – Beethovena do węzła Marsa. Ostatni etap obejmuje budowę dużego ronda u zbiegu ulic: Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej, dwóch estakad łączących ulicę Marsa z Trasą Siekierkowską, przejść podziemnych dla pieszych, dróg serwisowych, chodników oraz ścieżki rowerowej.

Węzeł Marsa zwiększy bezpieczeństwo na skrzyżowaniu dwóch ważnych tras (zbieg ulic: Marsa, Grochowskiej, Płowieckiej i Ostrobramskiej). To obecnie jeden z najbardziej kolizyjnych punktów komunikacyjnych w stolicy.

Planowany termin zakończenia budowy to styczeń 2011 roku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ponad 124,7 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Maybach 72 – król długości

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2008-11-20

Mrsa dobrze ze nie Marksa Engelsa i Le....Ta Warszwaka to kochane chłopaki

~~Bonus 2008-11-20

A miało być w 2007... Dobrze, że wreszcie rusza. NIe wiem, ile średnica ronda ale wygląda na duże i wystarczające :-) potok aut i tak będzie ciągnął. Jak jedzie się na Siedlce-Terespol/Lublin DK2, to nie czeka się dzisiaj. W przeciwną stronę na szczęście ruch też nie jest na tyle duży, żeby wjeżdżając do Warszawy po południu grzęznąć w jakimś koorku, chcąc skręcić w Łazienkowską. Kiedyś, jak zjeżdżałem z Marsa na DK2 w kierunku Siedlec, zawsze traciłem sporo czasu. Teraz na pewno też jest bardzo nieciekawie. Rondo i odseparowanie ruchu pieszego, część aut uwolniona przez estakadę, z pewnością usprawnią ruch od Rembertowa.

~yo 2008-11-19

ktoś wie ile będzie miała średnica ronda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.