mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Podpisali umowę na węzeł Marsa

Warszawa: Podpisali umowę na węzeł Marsa

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie podpisał umowę na budowę węzła Marsa. Ostatni etap Trasy Siekierkowskiej, czyli skrzyżowanie z drogą krajową nr 2, zostanie wybudowany do 2011 roku. Koszt inwestycji to ponad 124 mln zł.

Warszawa: Podpisali umowę na węzeł Marsa
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie poinformował o podpisaniu umowy na budowę węzła Marsa, czyli skrzyżowania Trasy Siekierkowskiej z drogą krajową nr 2. Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm: Warbud,  Pol - Aqua, Eurovia Polska oraz Eurovia Niemcy.

Inwestycja stanowi ostatni etap budowy Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Do tej pory wykonano już 5 z 6 odcinków na jakie została podzielona inwestycja związana z budową trasy od węzła Czerniakowska – Beethovena do węzła Marsa. Ostatni etap obejmuje budowę dużego ronda u zbiegu ulic: Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej, dwóch estakad łączących ulicę Marsa z Trasą Siekierkowską, przejść podziemnych dla pieszych, dróg serwisowych, chodników oraz ścieżki rowerowej.

Węzeł Marsa zwiększy bezpieczeństwo na skrzyżowaniu dwóch ważnych tras (zbieg ulic: Marsa, Grochowskiej, Płowieckiej i Ostrobramskiej). To obecnie jeden z najbardziej kolizyjnych punktów komunikacyjnych w stolicy.

Planowany termin zakończenia budowy to styczeń 2011 roku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ponad 124,7 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~romek 2008-11-20

Mrsa dobrze ze nie Marksa Engelsa i Le....Ta Warszwaka to kochane chłopaki

~~Bonus 2008-11-20

A miało być w 2007... Dobrze, że wreszcie rusza. NIe wiem, ile średnica ronda ale wygląda na duże i wystarczające :-) potok aut i tak będzie ciągnął. Jak jedzie się na Siedlce-Terespol/Lublin DK2, to nie czeka się dzisiaj. W przeciwną stronę na szczęście ruch też nie jest na tyle duży, żeby wjeżdżając do Warszawy po południu grzęznąć w jakimś koorku, chcąc skręcić w Łazienkowską. Kiedyś, jak zjeżdżałem z Marsa na DK2 w kierunku Siedlec, zawsze traciłem sporo czasu. Teraz na pewno też jest bardzo nieciekawie. Rondo i odseparowanie ruchu pieszego, część aut uwolniona przez estakadę, z pewnością usprawnią ruch od Rembertowa.

~yo 2008-11-19

ktoś wie ile będzie miała średnica ronda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech