mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Podpisano kontrakt na S8

Warszawa: Podpisano kontrakt na S8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w dniu dzisiejszym, 22 stycznia 2008, została podpisana umowa na budowę drogi ekspresowej S8 na ponad 10 km odcinku od węzła Konotopa do węzła Prymasa Tysiąclecia w Warszawie.

Warszawa: Podpisano kontrakt na S8
Warszawski oddział GDDKiA podpisał z konsorcjum firm Budimex Dromex S.A., Strabag Sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A.i Warbud S.A. kontrakt na budowę drogi ekspresowej S8. W ciągu 27 miesięcy od daty rozpoczęcia robót, ma powstać ponad 10 km odcinek Trasy Armii Krajowej od węzła Konotopa do węzła Prymasa Tysiąclecia. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 2,1 mld zł. Kontrakt jest finansowany z Funduszu Spójności.

Zakres inwestycji obejmuje budowę odcinka 6 pasowej (2 jezdnie po 3 pasy ruchu) drogi ekspresowej o nawierzchni odpowiadającej kategorii ruchu KR6 (maksymalne obciążenie to 115 kN na oś), przebudowę istniejących ulic w związku z adaptacją do nowego układu ruchu, budowę dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń sieci istniejących ulic oraz dojazdu do posesji. Zostaną wybudowane trzy węzły: węzeł Mory w miejscu skrzyżowania z ulicą Poznańską (droga krajowa nr 2), węzeł zespolony Warszawska – Lazurowa w miejscu skrzyżowania z ul. Warszawską (droga wojewódzka nr 580) i ul. Lazurową oraz bezkolizyjny węzeł „Prymasa Tysiąclecia” z Aleją Prymasa Tysiąclecia (droga krajowa nr 8). Powstaną także liczne obiekty inżynierskie. Zaplanowano 25 wiaduktów, przejazd pod drogą ekspresową, 2 kładki dla pieszych, dwa odcinki tunelowe, 3 przepusty żelbetowe.

Zostanie wykonane odwodnienie oraz system odprowadzenia (zbiorniki ziemne, zbiorniki żelbetowe), oświetlenie drogi na całym odcinku (m.in. węzłów oraz odcinków tunelowych). Cała kolidująca infrastruktura zostanie przebudowana. Wykonawca wybuduje torowiska tramwajowe wraz z trakcjami elektrycznymi, przebuduje istniejące kolejowe sieci trakcyjne, wykona oznakowanie i instalacje urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (w tym systemy sygnalizacji świetlnej na 8 skrzyżowaniach oraz bariery ochronne z przejazdami awaryjnymi, a także urządzenia związane z ochroną środowiska, m.in. ekrany akustyczne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~V 2008-01-29

Dzieki, pozdrowienia, szerokjej drogi Warszawa!

~Remek 2008-01-28

Dokładnie, S-8 połączy A-2 w Konotopie z istniejącym już odcinkiem Trasy Toruńskiej, której część biegnąca po lewej stronie Wisły nazywa się Trasą AK. Jako ciekawostkę mogę dodać, że most przez Wisłę stanowiący część tej trasy (Most Stefana Grota-Roweckiego) jest (wciąż niestety) najdalej wysuniętym na północ mostem w Warszawie. Zmieni się to z chwilą oddania do użytku Mostu Północnego.

~MM 2008-01-28

Do V Trasa toruńska istnieje i będzie przebudowywana w 2010 roku. Ta część o której napisano w artykule budowana jest od podstaw i jest przedłużeniem trasy toruńskiej.

~V 2008-01-28

pytanie dla mieszkancow Warszawy. Zauwazylem na Google Earth, ze ta droga zaznaczona na mapie w czesci istnije, tzw. "Trasa Toronska," czyli bedzie w sumie przebudowywana a nie budowana od podstaw?

~V 2008-01-28

excel, zgadzam sie, ze Ontraio ma lepsze drogi niz Quebec. mil, gestosci zaludnienia nie wiem czy sie da porownac, w polnocnym Toronto tez jest dosyc doza. Ale wiadome jest to, ze planowane S8 bedzie mialo dwa tunele a 407 nie ma tunelu, a to tunele sa dosyc drogie Pozdrowienia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.