mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Południowa Obwodnica coraz bliżej

Warszawa: Południowa Obwodnica coraz bliżej

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce rozprawa administracyjna, która dotyczyła wydania pozwolenia na budowę drogi ekspresowej S2 (Południowa Obwodnica Warszawy) i drogi ekspresowej S79. To kolejny krok przybliżający realizację inwestycji.

Warszawa: Południowa Obwodnica coraz bliżej
11 września bieżącego roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna dotycząca wydania pozwolenia na budowę dwóch dróg szybkiego ruchu, które powstaną na terenie Warszawy. Chodzi o Południową Obwodnicę Warszawy (droga ekspresowa S2), na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska oraz o Trasę NS (droga ekspresowa S79) na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Marynarska.

Podczas spotkania przedstawiciel Biura Projektowego DHV Polska zaprezentował projekt całej inwestycji. Południowa Obwodnica Warszawy docelowo połączy węzeł Konotopa, do którego doprowadzona będzie autostrada A2 Stryków – Warszawa, z węzłem Lubelska. Fragment omawiany na rozprawie to drugi etap budowy odcinka Marynarska – Lotnisko – Puławska. Połączy on węzeł Konotopa z południowymi dzielnicami Warszawy. Ułatwi to ruch międzydzielnicowy oraz usprawni poruszanie się w linii wschód-zachód. Trasa usprawni również połączenia południowej aglomeracji Warszawy z lotniskiem Okęcie oraz dzielnicami Ochota i Włochy. Ta inwestycja spowoduje także rozładowanie korków na ulicach Puławskiej i Rzymowskiego.

Droga spełnia normy w zakresie ochrony mieszkańców i środowiska przed szkodliwymi czynnikami. Specjalne ekrany będą zabezpieczeniem przed hałasem wszędzie tam, gdzie trasa zbliża się do osiedli zabudowy mieszkalnej. W projekcie uwzględniono także zbiorniki retencyjne, dzięki którym woda deszczowa nie będzie zalewać przyległych terenów, lecz po oczyszczeniu zostanie odprowadzona do pobliskich cieków wodnych. Zakłada się także stworzenie pasów zieleni, które będą chroniły przed skażeniami powietrza.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski podziękował wszystkim za celne uwagi i wnioski. Powiedział, że odniesie się do nich w uzasadnieniu decyzji. Zaznaczył także, że pozwolenie na budowę powinno być wydane do końca września bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

Skoda S2000 - testy pełną parą

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2008-09-14

Obiektywny, Tirana-Durres to nie autostrada!! tam jest niby zank autostrady, ale co jakiś czas jest rondo, znak koniec autostrady a za rondem znowu znak autostrady, to można to nazwać autostradą??

~obiektywny 2008-09-14

Ludzie, w dzisiejszym wieku budowa autostrad to nie jest już problem tak jak w poprzednim, gdzie budowały przez długi czas jedynie bogate kraje, teraz na autostrady stać zdecydowaną większość krajów na świecie i praktycznie wszystkie kraje europy- nawet te najbiedniejsze np Moldawia, Albania (odcinek Tirana-Durres). Trzeba więc sobie uświadomić fakt, że jeżeli do dziś (i nie wiadomo jeszcze jak długo) nie można dojechać autostradą z Warszawy do granicy- nie jest to jedynie przypadek wyjątkowego nieudolnictwa, a celowe blokowanie budowy przez samych polaków w celu własnego samoośmieszenia się w europie. Taka jest właśnie natura ludzi w tym kraju- liczy się tylko własny prywatny interes.To właśnie odróżnia polaków od reszty europy.Radze sobie przypomnieć, w jaki sposób nadawano koncesję na a2 , w jaki sposób kolejne rządy negocjowały umowę, To wszystko to jest spisek szyty grubymi nićmi, Historia taką sytuację już raz przeżyła czego finałem był 1795 rok

~mil1231@gazeta.pl 2008-09-14

Krk, bez żadnej ironii- obwodnica Krakowa była budowana jednak już dość dawno a Warszawa nie ma jej, bo Warszawiacy nie lobbują za nią, a przyjezdni stolicę olewają (w najlepszym wypadku) albo jej nienawidzą- to takie polskie nienawidzić lepszych, bogatszych bueeee

~Krk 2008-09-14

Uczcie sie jak budowac obwodnice od Krakowa ;) A4, 3 pasy w obie strony (oczywiscie nie na calej dlugosci bo od wezla z Zakopianka do Wieliczki ale jednak...) Zeby stolica nie miala autostradowej obwodnicy? Brawo

~Kuba 2008-09-13

zrw: ta strona slynie ze slabych mapek, przypadkowo wklejonych zdjec i wizualizacji innych inwestycji. Nie ma co sie dziwic...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.