mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Poszerzą Aleję Wilanowską

Warszawa: Poszerzą Aleję Wilanowską

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na modernizację jednej z arterii, Alei Wilanowskiej. W ramach inwestycji na całej długości powstanie droga dwujezniowa. Według harmonogramu prace drogowe powinny się zakończyć pod koniec przyszłego roku.

Warszawa: Poszerzą Aleję Wilanowską
Oferty w ogłoszonym przez ZDM przetargu na modernizację Alei Wilanowskiej  zostaną otwarte 7 lipca bieżącego roku. Jeżeli uda się szybko rozstrzygnąć przetarg, to roboty budowlane powinny ruszyć jeszcze w czasie wakacji i potrwają 14 miesięcy. W efekcie al. Wilanowska będzie drogą dwujezdeniową na odcinku od ul. Sobieskiego do Doliny Służewieckiej. Na przyszły rok zaplanowane jest rozpoczęcie budowy drugiej jezdni al. Wilanowskiej na odcinku od ul. Wołoskiej do al. Niepodległości, która jest obecnie projektowana. Tym samym w 2010 al. Wilanowska na całej długości będzie miała dwie jezdnie.

Inwestycja będzie polegać na realizacji dwujezdniowej ulicy klasy G (główna) na odcinku o długości około 1,7 km poprzez. Wybudowana zostanie druga jezdnia al. Wilanowskiej, a istniejąca zostanie zmodernizowana. Zakres zadanie obejmuje także budowę drogi lokalnej o długości 0,6 km, budowę ciągów pieszych i ścieżek rowerowych, rozbiórkę kolidujących nieruchomości, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: al. Wilanowska - ul. Karczocha oraz al. Wilanowska - ul. Nałęczowska-bis, budowę kanalizacji deszczowej, budowę urządzeń ochrony środowiska i ekranów akustycznych, przebudowę kolidującego uzbrojenia podziemnego i Potoku Służewieckiego.

Budowa drugiej jezdni na odcinku od Doliny Służewieckiej do ul. Sobieskiego usprawni ruch samochodowy pomiędzy Wilanowem, a Ursynowem. Podwyższy się poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego, a ulica ta przestanie być składanką powstałą przy realizacji położonych przy niej inwestycji i stanie się atrakcyjnym ciągiem komunikacyjnym.

Podobne wiadomości:

Pit Lane BMW w Warszawie

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.