mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Powstaje S8, będą utrudnienia

Warszawa: Powstaje S8, będą utrudnienia

Urząd Miejski w Warszawie poinformował o spodziewanych utrudnieniach związanych z budową drogi ekspresowej S8, od węzła Konotopa (z autostradą A-2) do Powązkowskiej. Trasa będzie przecinać kilka ulic w związku z czym zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Warszawa: Powstaje S8, będą utrudnienia
Drogę ekspresową S8 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje konsorcjum czterech firm. Podzieliły one całą, liczącą około 10 km trasę na odcinki i rozpoczęły prace budowlane na każdym z nich. Dotychczas nie powodowały one utrudnień w ruchu, jednak są one nieuniknione, gdyż droga ekspresowa przecina kilka miejskich ulic. Już w tym tygodniu kierowców czekają pierwsze utrudnienia w ruchu na warszawskich ulicach.

Drogowcy zamkną przejazd pomiędzy Wolą a Bemowem, ulicami Księcia Janusza i Księcia Bolesława. W miejscu, gdzie przyszła S8 przecina te ulice (czyli na wysokości ogródków działkowych i torów kolejowych), powstanie wiadukt nad drogą ekspresową. Budowa potrwa około roku.

Na początku lipca zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Dywizjonu 303 z ul. Marynin oraz na ul. Powstańców Śląskich na wysokości osiedla Górce. Także w lipcu do dwóch pasów zwężona zostanie jezdnia al. Prymasa Tysiąclecia, prowadząca w kierunku Ochoty, drogowcy muszą dobudować do niej dodatkowy pas ruchu oraz przejazdy przez pas dzielący istniejące jezdnie. Te prace są potrzebne, ponieważ w sierpniu na jezdnię zachodnią zostanie przełączony ruch z jezdni wschodniej, w obydwu kierunkach pojazdy będą poruszały się po jezdni zachodniej, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu (do tej pory po trzy pasy).

W sierpniu, na ul. Lazurowej, w okolicy skrzyżowania z ul. Górczewską, ruch samochodów także zostanie przełożony na tymczasową jezdnię omijającą plac budowy o takiej samej szerokości jak obecna Lazurowa. Tak samo stanie się z ul. Warszawską (przedłużenie ul. Górczewskiej).

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Na alkohol - Volvo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~jaenekwl 2008-07-04

Nie rozumiem aplauzu w komentarzach. Jak połączą S8 z trasą to będzie tragedia. Teraz stoi się w korkach od Broniewskiego a jak połączą to cała trasa będzie stać. Trasa AK po stronie praskiej jest od 25 lat nie skończona. Brak wiaduktów a te co istnieją grożą zawaleniem. Ograniczenia do jednego pasa, prędkości nic nie zmienią. Postawiony tymczasowy wiadukt lada moment będzie wymagał remontu. Gdzie most północny? Jeśli wcześniej skończą połączenie trasy z S8 niż doprowadzą do ładu Trasę Ak to skończy się to tragedią!! Oby nie.

~Colet 2008-06-30

Rzeczywiście w końcu coś co dzieje się w woj. Mazowieckim!!! I w samej stolicy!!! Nareszcie, przecież tam nic się nie działo. Miejmy nadzieje, że to ułatwi przeprawę przez stołeczne miasto. Czekam na więcej pozytywnych newsów!!!

~michal 2008-06-26

pozytywny, pozytywny, ale czemu tak dlugooo to wszystko trwa

~michal 2008-06-25

Brawo! Tak trzymać!

~Remek 2008-06-24

W wolnej chwili przejadę się na plac budowy :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.