mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Powstaje S8, będą utrudnienia

Warszawa: Powstaje S8, będą utrudnienia

Urząd Miejski w Warszawie poinformował o spodziewanych utrudnieniach związanych z budową drogi ekspresowej S8, od węzła Konotopa (z autostradą A-2) do Powązkowskiej. Trasa będzie przecinać kilka ulic w związku z czym zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Warszawa: Powstaje S8, będą utrudnienia
Drogę ekspresową S8 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje konsorcjum czterech firm. Podzieliły one całą, liczącą około 10 km trasę na odcinki i rozpoczęły prace budowlane na każdym z nich. Dotychczas nie powodowały one utrudnień w ruchu, jednak są one nieuniknione, gdyż droga ekspresowa przecina kilka miejskich ulic. Już w tym tygodniu kierowców czekają pierwsze utrudnienia w ruchu na warszawskich ulicach.

Drogowcy zamkną przejazd pomiędzy Wolą a Bemowem, ulicami Księcia Janusza i Księcia Bolesława. W miejscu, gdzie przyszła S8 przecina te ulice (czyli na wysokości ogródków działkowych i torów kolejowych), powstanie wiadukt nad drogą ekspresową. Budowa potrwa około roku.

Na początku lipca zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Dywizjonu 303 z ul. Marynin oraz na ul. Powstańców Śląskich na wysokości osiedla Górce. Także w lipcu do dwóch pasów zwężona zostanie jezdnia al. Prymasa Tysiąclecia, prowadząca w kierunku Ochoty, drogowcy muszą dobudować do niej dodatkowy pas ruchu oraz przejazdy przez pas dzielący istniejące jezdnie. Te prace są potrzebne, ponieważ w sierpniu na jezdnię zachodnią zostanie przełączony ruch z jezdni wschodniej, w obydwu kierunkach pojazdy będą poruszały się po jezdni zachodniej, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu (do tej pory po trzy pasy).

W sierpniu, na ul. Lazurowej, w okolicy skrzyżowania z ul. Górczewską, ruch samochodów także zostanie przełożony na tymczasową jezdnię omijającą plac budowy o takiej samej szerokości jak obecna Lazurowa. Tak samo stanie się z ul. Warszawską (przedłużenie ul. Górczewskiej).

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~jaenekwl 2008-07-04

Nie rozumiem aplauzu w komentarzach. Jak połączą S8 z trasą to będzie tragedia. Teraz stoi się w korkach od Broniewskiego a jak połączą to cała trasa będzie stać. Trasa AK po stronie praskiej jest od 25 lat nie skończona. Brak wiaduktów a te co istnieją grożą zawaleniem. Ograniczenia do jednego pasa, prędkości nic nie zmienią. Postawiony tymczasowy wiadukt lada moment będzie wymagał remontu. Gdzie most północny? Jeśli wcześniej skończą połączenie trasy z S8 niż doprowadzą do ładu Trasę Ak to skończy się to tragedią!! Oby nie.

~Colet 2008-06-30

Rzeczywiście w końcu coś co dzieje się w woj. Mazowieckim!!! I w samej stolicy!!! Nareszcie, przecież tam nic się nie działo. Miejmy nadzieje, że to ułatwi przeprawę przez stołeczne miasto. Czekam na więcej pozytywnych newsów!!!

~michal 2008-06-26

pozytywny, pozytywny, ale czemu tak dlugooo to wszystko trwa

~michal 2008-06-25

Brawo! Tak trzymać!

~Remek 2008-06-24

W wolnej chwili przejadę się na plac budowy :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.