mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Przedłuża się modernizacja Poleczki

Warszawa: Przedłuża się modernizacja Poleczki

Planowane na 26 maja bieżącego roku zakończenie prac związanych z przebudową ulicy Poleczki w Warszawie opóźni się. Ze względu na niezgodność dokumentacji projektowej prace przedłużą się. Nie jest jednak jeszcze znany dokładny termin zakończenia inwestycji.

Warszawa: Przedłuża się modernizacja Poleczki
Umowę na przebudowę ulicy Poleczki pomiędzy ulicą Osmańską, a Puławską, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie podpisał z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego 26 września 2007 r. Zgodnie z kontraktem, budowa dwóch jezdni po dwa pasy ruchu, skrzyżowania z ulicą Wyczółki, drogi lokalnej umożliwiającej dojazd do posesji leżących wzdłuż Poleczki oraz konieczne przełożenie kolidującej infrastruktury podziemnej i budowa ekranów akustycznych miała trwać 7 miesięcy i kosztować ponad 37 mln zł.

Jednak już na początku roboty opóźniły się o miesiąc. Wykonawca przejął plac budowy dopiero 9 października, ponieważ na czas nie opracował projektu organizacji ruchu i nie uzyskał jego zatwierdzenia przez Inżyniera Ruchu. W czasie prac wykonawca napotkał także trudności spowalniające budowę. Okazało się, że plany instalacji podziemnych nie zgadzają się z ich rzeczywistym ułożeniem w terenie. Pojawiły się także problemy z uzgodnieniem, z zarządcami tych sieci, sposobu ich przełożenia i przełączenia. Wiele problemów udało się rozwiązać na bieżąco, jednak niezgodność dokumentacji projektowej (zatwierdzonej pozwoleniem na budowę) ze stanem rzeczywistym, spowodowała konieczność opracowania dokumentacji zamiennej. Dopiero przygotowanie tej dokumentacji pozwoli określić zakres prac dodatkowych oraz czas ich wykonania. Tym samym możliwe stanie się wyznaczenie ostatecznego terminu zakończenia inwestycji. W celu opracowania niezbędnej dokumentacji, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zdecydował się na przedłużenie umowy z wykonawcą o kolejne dwa miesiące.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross