mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Przetarg na węzeł

Warszawa: Przetarg na węzeł

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę kolejnego etapu węzła Marsa w Warszawie. Ma powstać skrzyżowanie typu rondo, które połączy drogę krajową nr 2 z Trasą Siekierkowską.

Warszawa: Przetarg na węzeł
26 lutego 2008 r. ogłoszony został dwustopniowy przetarg na budowę węzła Marsa. Zainteresowane firmy w pierwszym etapie procedury przetargowej będą mogły składać wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie. Po wybraniu firm, będą one miały 40 dni na złożenie końcowych ofert.

Do tej pory wykonano już 5 z 6 etapów na jakie została podzielona inwestycja związana z budową Trasy Siekierkowskiej od węzła Czerniakowska – Beethovena do węzła Marsa. Teraz ZDM przystąpi do budowy ostatniego etapu zadania, który obejmuje budowę dużego ronda u zbiegu uli: Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej. Powstaną także dwie estakady na rondem w ciągu ulic Ostrobramskiej i Marsa, cztery przejścia podziemne dla pieszych, drogi łącznikowe i ulice lokalne oraz ścieżki rowerowe. Budowa obiektu ma się zakończyć w ciągu 24 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Grey 2008-03-05

To skrzyżowanie i ulica Marsa odcina od Warszawy kilkadziesiąt tysięcy ludzi z dzielnic Rembretowa, Wesołej, Wawra, Sulejówka, Ząbek, Zielonki i innych miejscowości. Moim zdaniem to dyskryminacja tej części aglomeracji. Nawet jeśli p.Waltz zbuduje tu estakady to i tak pozostanie nam jedna jedyna droga do Centrum. W tym miejscu nawet jak powstanie sześcio-pasmowa autostrada to i tak będziemy stać w korkach.

~warszawiak 2008-03-02

Chce się powiedzieć: WRESZCIE !!! Po oddaniu Mostu Siekierkowskiego w 2002 r. cała trasa miała być ukończona w...2004 r. Ciągle coś im przeszkadzało, a to rury pod ziemią, a to komis blokował, a to inne sratatata; słowem normalna polska budowa dróg. Jeżeli teraz dotrzymają terminu, to opóźnienie wyniesie "tylko" 6 lub 7 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.