mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Przygotowują teren pod Trasę Mostu Północnego

Warszawa: Przygotowują teren pod Trasę Mostu Północnego

W ostatnich dniach grudnia 2008 roku rozpoczęły się pierwsze prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę Trasy Mostu Północnego w Warszawie. Drogowcy przystąpili do wycinki drzew, natomiast budowa trasy rozpocznie się zaraz po wyborze wykonawcy, w trwającym aktualnie przetargu.

Warszawa: Przygotowują teren pod Trasę Mostu Północnego
Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, pierwsze prace na Trasie Mostu Północnego w Warszawie rozpoczęły się jeszcze w 2008 roku. Ruszyła bowiem wycinka drzew rosnących na terenie, po którym przebiegnie planowana trasa. Już usunięto część drzew rosnących w rejonie ul. Prozy i Wybrzeża Gdyńskiego. Wycinanie drzew i krzewów zgodnie z decyzją środowiskową wydaną dla inwestycji zakończy się przed sezonem lęgowym ptaków, czyli do marca 2009 roku. Część z 3000 drzew, przeznaczonych do usunięcia, zostanie jedynie przesadzonych. W ramach budowy trasy zrealizowany zostanie również projekt zieleni, który przewiduje nowe nasadzenia.

Przygotowany teren pozwoli na rozpoczęcie prac budowlanych, których wykonawca zostanie wybrany w trwającym obecnie przetargu. Termin otwarcia ofert cenowych zaplanowany na 23 grudnia został przesunięty na 12 stycznia 2009 roku. Zmiana  terminu pozwoli projektantowi mostu Północnego, firmie Schussler Plan, odpowiedzieć na pytania zgłoszone przez firmy startujące w przetargu (do tej pory wpłynęło ponad 500 pytań).

Brak przeprawy pomiędzy Białołęką, a Bielanami powoduje, że cały ruch koncentruje się na moście Grota-Roweckiego, który jest jednym z najbardziej obciążonych mostów w Warszawie. W pierwszej fazie budowy nowej trasy powstanie wraz z mostem liczący około 3,1 km odcinek drogi pomiędzy węzłem Wisłostrada, a węzłem Modlińska. Następnie ma być realizowany dalszy fragment o długości 10,7 km, obejmujący odcinek pomiędzy węzłem Trasy N-S i węzłem Wisłostrada w lewej części oraz między Modlińską, a węzłem Trasy Olszynki Grochowskiej w prawej części Warszawy. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnica Warszawy.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~sengin 2009-01-08

Niestety 12.01 też nie otworzą ofert. Informacja potwierdzona. Pozdro

~warszawiak z krwi i kości 2009-01-06

w końcu mozna by napisać, mam nadzieję tylko że skonczą ten most w terminie, a nie że jak zwykle będzie że nieoczekiwane trudności sprawią iż termin oddania mostu do użytku przesunie sie w czasie o kolejne tygodnie, miesiące, lata

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.