mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Pytania już nie blokują przetargu

Warszawa: Pytania już nie blokują przetargu

Urzędnicy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie oraz przedstawiciele firmy Schussler Plan odpowiedzieli na wszystkie pytania, które dotyczyły budowy Mostu Północnego i blokowały otwarcie ofert w przetargu na wybór wykonawcy inwestycji.

Warszawa: Pytania już nie blokują przetargu
Warszawski Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych kilkakrotnie przesuwał termin otwarcia ofert w przetargu na wybór wykonawcy Trasy Mostu Północnego w Warszawie. Powodem była rekordowa liczba pytań, dotyczących dokumentacji przetargowej. Pierwszy termin otwarcia ofert cenowych był zaplanowany już w ubiegłym roku (23 grudnia), jednak ze względu na dużą liczbę pytań (500), zgłaszanych od firm zainteresowanych realizacją inwestycji, otwarcie ofert przełożono na 12 stycznia 2009 roku. Niestety w dniu, w którym upłynął termin składania zapytań, ich liczba przekroczyła 1300. Ostateczny termin otwarcia ofert przesunięto na 30 stycznia bieżącego roku.

Na szczęście tym razem dzięki zaangażowaniu zarówno pracowników ZMID jak i projektanta mostu Północnego, firmy Schussler Plan, udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania, które wpłynęły do 23 stycznia (termin składania pytań upłynął 26 stycznia). Zespół kilkunastu specjalistów z zakresu inżynierii mostowej pracował intensywnie od wielu tygodni. Pytania dotyczyły wszystkich warunków przetargu, od zaawansowanych zagadnień technicznych, poprzez oczekiwane kompetencje podwykonawców, do absurdalnych pytań na które odpowiedzi wydają się oczywiste jak np.: „Czy w wyburzanych budynkach mogą znajdować się ludzie?”. Niestety obowiązek udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania (nawet tak banalne) nakłada na zamawiającego prawo zamówień publicznych.

Brak przeprawy pomiędzy Białołęką, a Bielanami powoduje, że cały ruch koncentruje się na moście Grota-Roweckiego, który jest jednym z najbardziej obciążonych mostów w Warszawie. W pierwszej fazie budowy nowej trasy powstanie wraz z mostem liczący około 3,1 km odcinek drogi pomiędzy węzłem Wisłostrada, a węzłem Modlińska. Następnie ma być realizowany dalszy fragment o długości 10,7 km, obejmujący odcinek pomiędzy węzłem Trasy N-S i węzłem Wisłostrada w lewej części oraz między Modlińską, a węzłem Trasy Olszynki Grochowskiej w prawej części Warszawy. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnica Warszawy.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~myśleć 2009-01-28

Niedawno przeczytałem, że chcieli zrobić tunel pod jakimś rondem w Warszawie i "już otrzymali opinię od Towarzystwa Miłośników Ptactwa" czy coś w tym rodzaju. Dobre. Może trzeba w tunelu zrobić karmniki dla gołębi?

~astrolog 2009-01-27

Pora naprawde zabrac sie za ustawe o zamowieniach publicznych, bo takie sa konsekwencje dogmatycznego stosowania prawa. Pytam, dlaczego nie mozna zlikwidowac tych idiotyzmow, tych kretynskich absurdow? Inwestycje drogowe powinny miec specjalny tryb, nawet kosztem pewnych watpliwosci. Jak glupie jest takie biurokratyczne stosowanie prawa - najlepszym przykladem byla budowa mostu na A8 (obwodnica Wroclawia), gdzie w majestacie prawa stracilismy ponad 100 mln zl przez gorliwe stosowanie ustawy, bo wygrala drozsza oferta i pokonala inna, w ktorej byl blad na 47 zl.

~aaa 2009-01-27

Zdzichu, nie podawaj eko terrorystom pomysłów. Jeszcze podłapią i będzie kolejna blokada.

~Zdzich z Włodawy 2009-01-27

CHOROBA termin zadawania pytań upłynął , a ja chciałem zadać " 2-wa tak ważne pytania " . 1.-Czy śnieg w Suwałkach nie będzie przeszkadzał w tej inwestycji mostowej i 2.Jaki wpływ ma lód na SOLINIE na wykonawców ???.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.