Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Remont wiaduktu zgodnie z planem

Warszawa: Remont wiaduktu zgodnie z planem

Od początku czerwca bieżącego roku trwa remont wiaduktu w ciągu ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Prowadząca prace firma Skanska zdążyła już zgodnie z harmonogramem przeprowadzić frezowanie nawierzchni ulicy Powązkowskiej.

Warszawa: Remont wiaduktu zgodnie z planem
Firma Skanska, wykonawca inwestycji związanej z modernizacją wiaduktu w ciągu ulicy Powązkowskiej w Warszawie prowadzi prace zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Przebudowa obiektu, przy jednoczesnym zachowaniu ruchu kolejowego i  samochodowego, jest szczególnym wyzwaniem. Aby utrzymać ruch na tej ważnej warszawskiej ulicy oraz na trasie kolejowej Warszawa- Koło, Warszawa-Gdańska (około 120 pociągów na dobę), roboty zostały podzielone na etapy.

Zakres prac związanych z kontraktem obejmuje nie tylko rozbiórkę i odbudowę obiektu, ale również prace przygotowawcze związane z przebudową sieci teletechnicznych, energetycznych, oświetleniowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz istniejącej infrastruktury kolejowej. Prace te muszą zostać przeprowadzone zanim firma przystąpi do rozbiórki wiaduktu.

Po rozebraniu części torów i wykonaniu przekładek mediów podziemnych, przebudowie sieci SRK (sterowanie ruchem kolejowym) i sygnalizacji ruchu kolejowego, pracownicy Skanska przystąpią do rozbiórki podpór. Prace te będą polegały na wbiciu ścianek szczelnych w celu zabezpieczenia nasypów i wykonaniu nowych przyczółków oraz kolektora odwodnieniowego. W tym samym czasie w Wytwórni Konstrukcji Stalowych Skanska w Kielcach wykonywana jest przez zespól monterów konstrukcja stalowa na nowy ustrój nośny wiaduktu. Po zakończeniu robót rozbiórkowych i dostosowaniu istniejącej infrastruktury do potrzeb realizowanego projektu Skanska przystąpi do odbudowy obiektu.

Aktualnie firma zakończyła już prace związane z frezowaniem nawierzchni ulicy Powązkowskiej, a do końca bieżącego tygodnia ma potrwać rozbiórka kolejnych warstw jezdni i jej elementów: krawężników, chodników oraz wyposażenia wiaduktu: kanałów deszczowych, barier energochłonnych i przeciwporażeniowych. Prowadzone są też roboty związane z wdrożeniem czasowej organizacji ruchu. Wzdłuż jezdni zamontowano ogrodzenia, które na czas rozbiórek wiaduktu zabezpieczą przejeżdżające zwężoną jezdnią samochody przed pyleniem i odłamkami materiałów budowlanych oraz przed wejściem osób postronnych na teren głębokich wykopów (około 7 m) w rejonie rozbiórki wiaduktu. Roboty rozbiórkowe elementów nośnych wiaduktu będą skoncentrowane pod spodem obiektu. W tym celu niezbędna jest, zgodna z projektem wykonawczym, wycinka części drzew w oparciu o uzyskane już pozwolenie. Po jego uprawomocnieniu firma będzie mogła przygotować drogi dojazdowe i przystąpić do właściwych prac.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?