mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Remont wiaduktu zgodnie z planem

Warszawa: Remont wiaduktu zgodnie z planem

Od początku czerwca bieżącego roku trwa remont wiaduktu w ciągu ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Prowadząca prace firma Skanska zdążyła już zgodnie z harmonogramem przeprowadzić frezowanie nawierzchni ulicy Powązkowskiej.

Warszawa: Remont wiaduktu zgodnie z planem
Firma Skanska, wykonawca inwestycji związanej z modernizacją wiaduktu w ciągu ulicy Powązkowskiej w Warszawie prowadzi prace zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Przebudowa obiektu, przy jednoczesnym zachowaniu ruchu kolejowego i  samochodowego, jest szczególnym wyzwaniem. Aby utrzymać ruch na tej ważnej warszawskiej ulicy oraz na trasie kolejowej Warszawa- Koło, Warszawa-Gdańska (około 120 pociągów na dobę), roboty zostały podzielone na etapy.

Zakres prac związanych z kontraktem obejmuje nie tylko rozbiórkę i odbudowę obiektu, ale również prace przygotowawcze związane z przebudową sieci teletechnicznych, energetycznych, oświetleniowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz istniejącej infrastruktury kolejowej. Prace te muszą zostać przeprowadzone zanim firma przystąpi do rozbiórki wiaduktu.

Po rozebraniu części torów i wykonaniu przekładek mediów podziemnych, przebudowie sieci SRK (sterowanie ruchem kolejowym) i sygnalizacji ruchu kolejowego, pracownicy Skanska przystąpią do rozbiórki podpór. Prace te będą polegały na wbiciu ścianek szczelnych w celu zabezpieczenia nasypów i wykonaniu nowych przyczółków oraz kolektora odwodnieniowego. W tym samym czasie w Wytwórni Konstrukcji Stalowych Skanska w Kielcach wykonywana jest przez zespól monterów konstrukcja stalowa na nowy ustrój nośny wiaduktu. Po zakończeniu robót rozbiórkowych i dostosowaniu istniejącej infrastruktury do potrzeb realizowanego projektu Skanska przystąpi do odbudowy obiektu.

Aktualnie firma zakończyła już prace związane z frezowaniem nawierzchni ulicy Powązkowskiej, a do końca bieżącego tygodnia ma potrwać rozbiórka kolejnych warstw jezdni i jej elementów: krawężników, chodników oraz wyposażenia wiaduktu: kanałów deszczowych, barier energochłonnych i przeciwporażeniowych. Prowadzone są też roboty związane z wdrożeniem czasowej organizacji ruchu. Wzdłuż jezdni zamontowano ogrodzenia, które na czas rozbiórek wiaduktu zabezpieczą przejeżdżające zwężoną jezdnią samochody przed pyleniem i odłamkami materiałów budowlanych oraz przed wejściem osób postronnych na teren głębokich wykopów (około 7 m) w rejonie rozbiórki wiaduktu. Roboty rozbiórkowe elementów nośnych wiaduktu będą skoncentrowane pod spodem obiektu. W tym celu niezbędna jest, zgodna z projektem wykonawczym, wycinka części drzew w oparciu o uzyskane już pozwolenie. Po jego uprawomocnieniu firma będzie mogła przygotować drogi dojazdowe i przystąpić do właściwych prac.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.