mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Rozpocznie się budowa Mostu Północnego?

Warszawa: Rozpocznie się budowa Mostu Północnego?

Inwestycja związana z budową Mostu Północnego w Warszawie odciąga się w czasie, początkowo miał powstać w 2006 roku. Kolejnym terminem rozpoczęcia budowy był 2008 rok i według Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie jest on w dalszym ciągu realny.

Warszawa: Rozpocznie się budowa Mostu Północnego?
Planowany Most Północny, który ma połączyć Bielany z Białołęką, czeka na realizację już od kilku lat. Do tej pory termin rozpoczęcia budowy nowej przeprawy odsuwał się w czasie ze względu na ogłaszane kilka razy przetargi na wybór projektanta i wykonawcy mostu. Według Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, realne jest rozpoczęcie budowy mostu jeszcze w tym roku. Dokumentacja projektowa mostu jest niemal gotowa, a wkrótce rozpocznie się procedura wyłaniania wykonawcy.

W celu przyspieszenia budowy obiektu podczas przetargu na wybór wykonawcy, będą trwać procedura dotycząca uzyskania decyzji środowiskowej oraz pozwolenia na budowę. Uzyskanie decyzji środowiskowej nie powinno potrwać dłużej niż kilkanaście tygodni. Niezbędna do realizacji inwestycji decyzja lokalizacyjna została uzyskana już w listopadzie 2005 roku.

Most Północny, który będzie kolejną drogową przeprawą przez Wisłę w Warszawie, ma mieć około 830 m długości i 45 m szerokości. Cała trasa długości 3,6 km połączy węzeł Pułkowa/Marymoncka na Bielanach z ulicą Modlińską w Białołęce. Razem z Mostem Północnym planowana jest budowa linii tramwajowej pomiędzy Białołęką, a stacją metra Młociny.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Remek 2008-03-23

Też ją wolę (choć wcale nie jest moją ulubienicą). Rządy Kaczyńskiego w Warszawie to duży zastój inwestycyjny :( Dlatego zresztą Warszawa nie chciała go na prezydenta Polski...

~astrolog 2008-03-21

Przypomnijmy dla scislosci, ze sprawa ruszyla dopoero jak sie tym zajela pogardliwie nazywana Bufetowa. Wole Bufetowa niz mlaskajacego Wolaka, ktory nic w Warszawie przez kilka lat swoich rzadow nie zrobil.

~Remek 2008-03-19

No wreszcie może ruszy. Sprawa Mostu Północnego jest sztandarowym przykładem ułomności polskiej biurokracji...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando