mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Rusza przebudowa Modlińskiej

Warszawa: Rusza przebudowa Modlińskiej

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie poinformował o podpisaniu umowy na przebudowę odcinka ul. Modlińskiej od mostu generała Grota - Roweckiego za Kanał Żerański. Trasa znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 61. Prace potrwają dwa lata.

Warszawa: Rusza przebudowa Modlińskiej
W ubiegłym tygodniu warszawski ZMID podpisał umowę z wykonawcą inwestycji związanej z przebudową ul. Modlińskiej w Warszawie. Zadanie zrealizuje konsorcjum, którego liderem jest Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”, a partnerem Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Wykonawca został wybrany w przetargu, który został rozstrzygnięty w grudniu ubiegłego roku. Startowało w nim 11 firm.

Zadanie obejmuje przebudowę ul. Modlińskiej na odcinku od mostu generała Grota – Roweckiego za Kanał Żerański oraz przebudowę mostu nad Kanałem Żerańskim i wiaduktu w ciągu ul. Modlińskiej nad torami kolejowymi. Prace będą polegały na wyburzeniu istniejących starych obiektów i wybudowaniu nowych. Dodatkowo ulica zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu w każdym kierunku. Powstaną także chodniki oraz obustronne ścieżki rowerowe. Przygotowany projekt przebudowy ulicy uwzględnia również rezerwę na trasę tramwajową.

Na czas budowy ustawiona zostanie przeprawa tymczasowa. Prace potrwają 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Cała inwestycja będzie kosztować prawie 111,6 mln zł.

Przebudowa ulicy Modlińskiej realizowana jest etapowo. W ubiegłym roku poszerzono do trzech pasów ruchu fragment od granicy miasta do ul. Aluzyjnej. Odcinek od ul. Aluzyjnej do Kanału Żerańskiego jest projektowany. Prace nad dokumentacją zakończą się w połowie 2009 roku, co pozwoli ogłosić przetarg na wykonawcę robót i zakończyć przebudowę całej ulicy.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Remek 2009-03-12

Dopiero będą korki :P Ale dobrze, niech budują. Szkoda tylko, że taki krótki odcinek jednorazowo.

~ponury 2009-03-11

Pytanie wkurzające Warszawiaków - a w województwie mazowieckim to ile jest kilometrów autostrad?

~jelcz342 2009-03-11

Jeszcze dlugo bedziemy nusieli czekac

~forumowicz 2009-03-11

Widać postęp, warszawska infrastruktura zaczyna się poprawiać ale najważniejsze są obwodnice i doprowadzenie a2. Do Warszawy musi dotrzeć autostrada przed euro 2012. Jak długo jeszcze będzie to jedyna stolica w europie bez autostrady???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.