mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Ruszył remont mostu

Warszawa: Ruszył remont mostu

W poniedziałek 7 lipca rozpoczął się oczekiwany remont mostu i wiaduktu Poniatowskiego w Warszawie. Obiekt będzie całkowicie zamknięty dla ruchu, w związku z czym kierowców czekają utrudnienia. Prace remontowe mają potrwać do 21 sierpnia bieżącego roku.

Warszawa: Ruszył remont mostu
Od wczoraj trwają prace remontowe na moście i wiadukcie Poniatowskiego. Modernizacja będzie się odbywać równocześnie na całej długości i szerokości wiaduktu i mostu, łącznie z chodnikiem. Prace rozpoczęły się od sfrezowania asfaltu, rozebrania chodników i skucia betonu z zatok przystankowych. Po oczyszczeniu całego pomostu ze starej izolacji, drogowcy wbudują odwodnienie i rozłożą nową izolację. Następnie ułożone zostaną krawężniki, wylany beton pod chodniki i zatoki przystankowe, dwie warstwy asfaltu twardolanego. Potem pozostanie jeszcze ułożenie ostatniej, tzw. ścieralnej warstwy asfaltu i oznakowanie jezdni. Dodatkowo Zarząd Dróg Miejskich odnowi nawierzchnię obydwu jezdni Alej Jerozolimskich od ronda de Gaulle’a do wiaduktu.

Zakres prowadzonych robót wymagał całkowitego wyłączenia obiektu z ruchu kołowego, jednak wykonawca będzie pracował na trzy zmiany po to, by ograniczenia w ruchu zakończyły się przed powrotem mieszkańców Warszawy z wakacji. Drogowcy zamknęli przejazd przez most na wysokości pierwszych wieżyc za rondem Waszyngtona, a po stronie śródmiejskiej przy wieżycach znajdujących się na wysokości Muzeum Wojska Polskiego. Objazd dla samochodów indywidualnych został wyznaczony przez most Łazienkowski. Jadący w kierunku Pragi skręcą z Al. Jerozolimskich w ul. Bracką (zamienioną na jednokierunkową), potem ulicami Książęcą i Ludną dojadą do Wisłostrady i nią na most Łazienkowski. Jadący do centrum za rondem Waszyngtona zjadą na ul. Wał Miedzeszyński i nią dojadą do mostu Łazienkowskiego; natomiast do Al. Jerozolimskich dostaną się ulicami Ludną i Książęcą oraz ul. Nowy Świat i przez rondo de Gaulle’a. Drugą możliwą trasą objazdową może być most Świętokrzyski.

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu wymagało ustawienia 22 tablic tekstowych, 26 tablic ze schematami objazdów, 271 tablic prowadzących ruch, 103 znaków drogowych oraz wyklejenia 1280 mb żółtej taśmy odblaskowej. Tymczasowe objazdy będą obowiązywać do drugiej połowy sierpnia, gdyż prace remontowe potrwają do 21 sierpnia.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~pytka 2008-07-10

Ile to lat minęło od ostatniego zamykania Poniatoszczaka ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.