mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Ruszyła budowa węzła Marsa

Warszawa: Ruszyła budowa węzła Marsa

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się w końcu budowa ostatniego etapu Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Realizacja inwestycji związanej z budową węzła Marsa przez długi czas nie mogła ruszyć, ze względu na protest właściciela komisu Bogdan Car.

Warszawa: Ruszyła budowa węzła Marsa
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie rozstrzygnął w ubiegłym roku przetarg na budowę węzła Marsa, czyli skrzyżowania Trasy Siekierkowskiej z drogą krajową nr 2. Umowę z wykonawcą zadania, czyli konsorcjum firm Warbud,  Pol - Aqua, Eurovia Polska oraz Eurovia Niemcy podpisano w październiku 2008 roku. Niestety inwestycja była blokowana aż do teraz. Budowa węzła nie mogła się rozpocząć ze względu na protesty właściciela komisu samochodowego Bogdan Car, położonego w miejscu gdzie ma powstać nowe skrzyżowanie. Właściciel nie zgadzał się z wyceną działki, zaproponowaną przez urzędników. W rozwiązaniu sprawy nie pomogło nawet skorzystanie ze specustawy drogowej. Ostatecznie na 17 lutego bieżącego roku zapowiedziano wykonanie egzekucji komorniczej, czyli faktyczne zajęcie terenu siłą. Właściciel komisu postanowił jednak dobrowolnie przekazać działkę Zarządowi Miejskich Inwestycji Drogowych, więc wstrzymano wykonanie egzekucji. Koniec problemów ze spornym terenem umożliwił inwestorowi przystąpienie do prac budowlanych.

Inwestycja stanowi ostatni etap budowy Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Do tej pory wykonano już 5 z 6 odcinków na jakie została podzielona inwestycja związana z budową trasy od węzła Czerniakowska – Beethovena do węzła Marsa. Ostatni etap obejmuje budowę dużego ronda u zbiegu ulic: Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej, dwóch estakad łączących ulicę Marsa z Trasą Siekierkowską, przejść podziemnych dla pieszych, dróg serwisowych, chodników oraz ścieżki rowerowej. Węzeł Marsa zwiększy bezpieczeństwo na skrzyżowaniu dwóch ważnych tras. To obecnie jeden z najbardziej kolizyjnych punktów komunikacyjnych w stolicy.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie przewiduje większych utrudnień w ruchu podczas budowy. Planowany termin zakończenia prac to początek 2011 roku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ponad 124,7 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Polskie fabryki też zwalniają!

auto motor i sport 0000-00-00

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~lnq 2009-03-04

Ciekawe, kiedy pokażą wizualizację ewentualnych objazdów, skoro problemów ma nie być. NIe bardzo sobie to wyobrażam, a co do Bogdan Car, to normalne, jak koleś mógł wyhaczyć dodatkową "bańkę" to czemu nie.

~POLO 2009-03-02

A taki piękny był komis Bogdana Carka.

~romek 2009-02-25

sprawa z tym caym Bogdan -Car wymaga szczególowego przyjzenia sie .Zazwyczaj za tak długa niemoca urzedników Ratusza stoja wyzsi nadzorcy prywatego geszewciaza .A co na to Pani Prezydent Walec .Cichutko bo sie wyda

~klaudio 2009-02-24

bogdan car - nie bedzie gronkiewicz pluł nam w twarz. Samochody uzywane na kazdą kieszeń.

~kuzyn 2009-02-24

bogdan, tym razem przesadziłeś.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.