mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Ruszyły przygotowania do budowy S2

Warszawa: Ruszyły przygotowania do budowy S2

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy drogi ekspresowej S2 od węzła Lotnisko do węzła Puławska wraz z budową Trasy NS (S79). Droga będzie stanowić odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy. Do końca lutego robotnicy uporządkują teren pod budowę trasy.

Warszawa: Ruszyły przygotowania do budowy S2
Od połowy stycznia bieżącego roku prowadzone są prace przygotowawcze, związane z budową odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Konsorcjum firm Kruszer Sp. z o.o. i Kruszer - Rozbiórki, Wyburzenia, przygotowuje teren pod odcinek drogi ekspresowej S2 od węzła Lotnisko do węzła Puławska oraz Trasy NS (droga ekspresowa S79) od węzła Lotnisko do węzła Marynarska. W ramach zadania firmy mają zdjąć warstwę urodzajnej ziemi (humus), wyciąć drzewa i krzewy oraz przeprowadzić prace rozbiórkowe. Koszt wykonania tych prac to 5,5 mln zł. Wykonawca ma czas na zrealizowanie tego zadania do 28 lutego 2009 roku.

Projektowany odcinek trasy (pozwolenie na budowę zostało już wydane w listopadzie 2008 roku) będzie miał długość około 10 km. Powstaną dwujezdniowe (po trzy pasy ruchu) drogi ekspresowe S2 oraz S79. Inwestycja obejmie także budowę czterech węzłów (Puławska, Lotnisko, Okęcie i Marynarska), sieci dróg serwisowych, kładki dla pieszych przy węźle Okęcie, ekranów akustycznych, pasów zieleni, separatorów, przepustów i odwodnienia oraz oznakowania pionowego, poziomego i innych elementów bezpieczeństwa ruchu.

Cała Południowa Obwodnica Warszawy docelowo połączy węzeł Konotopa, do którego doprowadzona zostanie autostrada A2 Stryków – Warszawa, z węzłem Lubelska.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~pomoc drogowa 2009-02-02

Pzecież mniej by było zanieczyszczeń jakby samochody jechały autostradą niz w korkach stały, albo wypadek i zwykłą trasę blokowały.

~Alfista 2009-01-30

Wylot na Gdańsk leży i kwiczy i tam do Euro to nie wiadomo czy nawet cokolwiek zaczną... z resztą jest lepiej, tzn. resztę powinni zacząć przed Euro. Choć z S-17 Marki-Szosa Lubelska też mogą być problemy... A euro będziemy mieli na pewno odcinki które są już w budowie - Konotopa-Prymasa i ten łącznik Puławskiej z Marynarską. Prawie pewny jest odcinek Konotopa-Lotnisko. Są szanse na Prymasa-Marki (zależy to od tego kiedy skończą most północny), ale raczej oddanie 2013, są też szanse (jeszcze...) na wylot na Kraków/Katowice, jak się uda będzie na 2012, jak nie, to kilka lat później... Trasa z Puławskiej do Szosy Lubelskiej będzie gotowa 2013-2014 (lub trochę później). Trasa Marki-Radzymin nie wiadomo, ale jak dobrze pójdzie to 2013, a jak źle to będzie tak jak z szosą na Gdańsk...

~Bałachowicz 2009-01-29

tzw. "ekolodzy" - to za rosyjskie pieniądze blokuja, tak, aby tranzyt przez Polskę stanął. Dlaczego NIE protestuja przeciwko katastrofie ekologicznej w dowolnym miejscu Imperium Zła

~zbig 2009-01-29

Nie prędko to będzie zrealizowane z powodu KRUSU. Rolnicy bojąc się aby nie zabrano im tych dotacji ciągle głosuja na gwarantów tego cymesu czyli PSL a potem te gamonie takie jak Pawlak czy Piechociński pchaja sie do zarządzania infrastruktura i gospodarka ze znanym efektem. Na stronie tego durnia Piechocińskiego jest informacja z przed kilku lat że obwodnica Raszyna będzie otwarta w połowie 2008 roku. A jego zainteresowanie budową ogranicza się do biegania po biurach projektów i sprawdzaniu gdzie przebiega trasa aby towarzysze mogli wcześniej przejąć tereny które będą wykupione pod drogi

~naiwny 2009-01-29

Bardzo cieszy, ze nowa wyjazdowka na Krakow i Katowice bedzie oddana w tym roku :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.