mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Sąd uchylił wyrok w sprawie obwodnicy

Warszawa: Sąd uchylił wyrok w sprawie obwodnicy

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który dotyczył planowanej Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Wyrok WSA blokował budowę trasy m.in. ze względu na nieczytelny podpis pod decyzją Grażyny Gęsickiej.

Warszawa: Sąd uchylił wyrok w sprawie obwodnicy
13 stycznia bieżącego roku miała miejsce rozprawa, podczas której Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił wyrok wydany w pierwszej instancji przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 25 kwietnia 2008 roku. Wyrok ten uchylił wcześniej z przyczyn proceduralnych dwa postanowienia Ministra Rozwoju Regionalnego (z 10 lipca i 2 października 2007 roku) uzgadniające budowę Wschodniej Obwodnicy Warszawy (droga ekspresowa S17) według wariantu, w którym trasa prowadzi m.in. przez tereny Wesołej.

Spór o lokalizację wschodniej obwodnicy Warszawy trwał wiele lat. Mieszkańcy miejscowości Wesoła, przez którą ma przebiegać droga, nie chcieli w sąsiedztwie ruchliwej trasy. W końcu ówczesna Minister Rozwoju Regionalnego Grażyna Gęsicka podjęła decyzję o wyborze wariantu, zgodnie z którym obwodnica przetnie tereny Wesołej. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił jednak decyzję Grażyny Gęsickiej, m.in. z powodu nieczytelnego podpisu na postanowieniu. Wtedy drogowcy i urzędnicy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego złożyli skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sąd podzielił wszystkie argumenty i zarzuty przedstawione przez Ministra Rozwoju Regionalnego w skardze kasacyjnej i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Obecnie GDDKiA oczekuje na uzasadnienie wyroku.

Jednocześnie należy podkreślić, że toczące się postępowanie sądowe nie blokuje możliwości dalszego przygotowywania inwestycji, w tym także uzyskiwania kolejnych niezbędnych decyzji administracyjnych.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Alfista 2009-01-18

Znów wraca szansa że skończą na 2013...

~dobry 2009-01-17

ee tam, ja bym poczekał jeszcze z 10 lat aż odczytają wszystkie podpisy... niedaleko mnie już zaczynają ryć ziemię pod autostradę - coś sie dzieje przynajmniej....:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.