mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Trwa przetarg na budowę węzła

Warszawa: Trwa przetarg na budowę węzła

Dziesięć firm i konsorcjów zostało dopuszczonych do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę węzła Łopuszańska w Warszawie. Otwarcie ofert cenowych w przetargu planowane jest na druga połowę marca tego roku.

Warszawa: Trwa przetarg na budowę węzła
ZMID w Warszawie dopuścił dziesięć firm i konsorcjów do udziału w przetargu na budowę węzła Łopuszańska, który połączy Al. Jerozolimskie, ul. Łopuszańską i Kleszczową. Teraz potencjalni wykonawcy mogą do 17 marca bieżącego roku składać swoje oferty cenowe.

Pierwotnie budowa nowego skrzyżowania miała rozpocząć się już pod koniec ubiegłym roku (w połowie 2008 roku ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy). Niestety przez kilka miesięcy realizację inwestycji blokowali mieszkańcy, którzy zaskarżyli decyzję lokalizacyjną. Ministerstwo Infrastruktury odrzuciło jednak wszystkie protesty i tym samym można kontynuować przygotowania do budowy węzła.

Inwestycja zakłada budowę trzypoziomowego skrzyżowania z wyspą centralną. W wykopie poprowadzone zostaną Al. Jerozolimskie, na poziomie terenu powstanie skrzyżowanie z wyspą centralną, a estakady połączą Al. Jerozolimskie z ul. Łopuszańską. Poza tym zaplanowano także budowę obustronnych chodników i ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych wyposażonych w zatoki postojowe i wiaty przystankowe, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę przyłączy wodociągowych, linii energetycznych i teletechnicznych, oraz budowę nowego oświetlenia.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo 159 z nowym silnikiem

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Norka 2009-02-11

Ta estakada do skrętu w prawo (Al. Jerozolimskie z Pruszkowa w ul. Łopuszańską) to chyba wynik nadmiaru kasy. Powiedzmy stop tym przekrętasom, niech nie doją nas tak bezczelnie. Może za tą kasę postawić estakadę na następnym skrzyżowaniu z Ryżową? Przecież tam zaraz przeniosą się korki, a kasy znowu nie będzie.

~dajan55 2009-02-10

Jestem z Pruszkowa i po tylu latach obiecanek cacanek nie wierze a miala byc 3-pasmowka do Pruszkowa i cicho a miala byc 2 pasmowka nowym sladem przez Pruszkow -cisza a wiecie dlaczego nic nie slychac ?-prosto-daleko do wyborow-zreszta w korkach to nie oni stoja tylko my.Oni sobie jezdza na kogutach !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.