mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Trwają prace przy budowie węzła

Warszawa: Trwają prace przy budowie węzła

Drogowcy rozpoczęli pierwsze prace w miejscu, gdzie ma powstać węzeł Marsa, czyli ostatni odcinek Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Skrzyżowanie tej trasy z drogą krajową nr 2 ma być gotowe już w 2011 roku.

Warszawa: Trwają prace przy budowie węzła
W drugiej połowie lutego bieżącego roku właściciel spornej działki, na której mieścił się komis samochodowy Bogdan Car, przekazał ją Zarządowi Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. Umożliwiło to natychmiastowe rozpoczęcie prac związanych z budową ostatniego odcinka Trasy Siekierkowskiej, czyli węzła Marsa.

Plac budowy coraz bardziej się zmienia. Wycięto już drzewa i rozebrano budynki kolidujące z budowanym skrzyżowaniem. Na terenach po dawnym autokomisie trwają prace związane z przebudową urządzeń podziemnych. W okolicach skrzyżowania ulicy Płowieckiej i Ostrobramskiej rozpoczęto również prace przy budowie jednego z czterech przejść podziemnych dla pieszych, a wzdłuż Ostrobramskiej powstaje jezdnia tymczasowa.

Do tej pory wykonano już 5 z 6 odcinków na jakie została podzielona inwestycja związana z budową Trasy Siekierkowskiej od węzła Czerniakowska – Beethovena do węzła Marsa. Ostatni etap obejmuje budowę dużego ronda u zbiegu ulic: Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej, dwóch estakad łączących ulicę Marsa z Trasą Siekierkowską, przejść podziemnych dla pieszych, dróg serwisowych, chodników oraz ścieżki rowerowej.

ZMID nie przewiduje większych utrudnień w ruchu podczas budowy. Planowany termin zakończenia prac to początek 2011 roku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ponad 124,7 mln zł. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Warbud,  Pol-Aqua, Eurovia Polska oraz Eurovia Niemcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowa kolekcja BMW Sauber w sprzedaży

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando