Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Trwają prace przy budowie węzła

Warszawa: Trwają prace przy budowie węzła

Drogowcy rozpoczęli pierwsze prace w miejscu, gdzie ma powstać węzeł Marsa, czyli ostatni odcinek Trasy Siekierkowskiej w Warszawie. Skrzyżowanie tej trasy z drogą krajową nr 2 ma być gotowe już w 2011 roku.

Warszawa: Trwają prace przy budowie węzła
W drugiej połowie lutego bieżącego roku właściciel spornej działki, na której mieścił się komis samochodowy Bogdan Car, przekazał ją Zarządowi Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. Umożliwiło to natychmiastowe rozpoczęcie prac związanych z budową ostatniego odcinka Trasy Siekierkowskiej, czyli węzła Marsa.

Plac budowy coraz bardziej się zmienia. Wycięto już drzewa i rozebrano budynki kolidujące z budowanym skrzyżowaniem. Na terenach po dawnym autokomisie trwają prace związane z przebudową urządzeń podziemnych. W okolicach skrzyżowania ulicy Płowieckiej i Ostrobramskiej rozpoczęto również prace przy budowie jednego z czterech przejść podziemnych dla pieszych, a wzdłuż Ostrobramskiej powstaje jezdnia tymczasowa.

Do tej pory wykonano już 5 z 6 odcinków na jakie została podzielona inwestycja związana z budową Trasy Siekierkowskiej od węzła Czerniakowska – Beethovena do węzła Marsa. Ostatni etap obejmuje budowę dużego ronda u zbiegu ulic: Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej, dwóch estakad łączących ulicę Marsa z Trasą Siekierkowską, przejść podziemnych dla pieszych, dróg serwisowych, chodników oraz ścieżki rowerowej.

ZMID nie przewiduje większych utrudnień w ruchu podczas budowy. Planowany termin zakończenia prac to początek 2011 roku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie ponad 124,7 mln zł. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Warbud,  Pol-Aqua, Eurovia Polska oraz Eurovia Niemcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę
Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę
Brytyjski producent ujawnił, ile trzeba będzie zapłacić za jeden z 99 egzemplarzy limitowanego modelu Vanquish Zagato. Specjalna wersja powstała przy udziale włoskiego studio kosztuje naprawdę sporo.