mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Tymczasowe wiadukty na Andersa

Warszawa: Tymczasowe wiadukty na Andersa

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie planuje budowę tymczasowych wiaduktów w ciągu ulicy Andersa. Ma to związek ze złym stanem technicznym istniejącego obiektu, który może zostać całkowicie zamknięty dla ruchu.

Warszawa: Tymczasowe wiadukty na Andersa
W 2008 roku ZMID w Warszawie zlecił wykonanie ekspertyzy dotyczącej możliwości wybudowania tymczasowych wiaduktów w miejscu istniejącego obiektu w ciągu ul. Andersa w Warszawie. Gotowe opracowanie trafiło do ZMID w pierwszych dniach lutego. Zgodnie z ustaleniami ekspertów budowa takiej przeprawy jest możliwa.
 
Tymczasowe konstrukcje mają umożliwiać zarówno ruch samochodów osobowych, jak i autobusów komunikacji miejskiej. Cała przeprawa będzie się składała z dwóch mostów (nad ulicą Słomińskiego oraz nad torami kolejowymi) wybudowanych 2 m nad obecnie istniejącym wiaduktem. Tymczasowa jezdnia będzie miała około 8 m szerokości, co pozwoli zachować dotychczasowe warunki drogowe, czyli po jednym pasie w każdym kierunku.

W pierwszej kolejności zamknięty zostanie obecnie wykorzystywany obiekt. Następnie rozpocznie się budowa wiaduktów tymczasowych i udostępnienie ich dla ruchu drogowego. Po uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, rozpocznie się budowa trzech nowych wiaduktów. Pierwszy powstanie obiekt od strony Dworca Warszawa Gdańska. Po jego wybudowaniu ruch drogowy zostanie przełączony na nowy wiadukt. Z kolei wiadukt tymczasowy zostanie zdemontowany i rozpocznie się budowa dwóch pozostałych wiaduktów - drogowego oraz tramwajowego w miejscu obecnie istniejącej trasy tramwajowej.

Możliwe są dwie koncepcje zorganizowania ruchu pieszego. Pierwsza przewiduje pozostawienie do dyspozycji pieszych chodnika na istniejącym wiadukcie, druga to wyposażenie tymczasowych konstrukcji we wsporniki chodnikowe.

Obecnie ZMID przygotowuje zamówienie na budowę tymczasowej przeprawy mostowej i chce rozpocząć prace budowlane jak najszybciej. Koszt oraz termin realizacji będą znane dopiero po wyłonieniu firmy, która podejmie się tego zadania.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Alfista 2009-02-17

Uffff.... będzie przejazd...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.