mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Utrudnienia na al. Prymasa Tysiąclecia

Warszawa: Utrudnienia na al. Prymasa Tysiąclecia

Urząd Miejski w Warszawie poinformował o kolejnych utrudnieniach związanych z budową drogi ekspresowej S8 na terenie Warszawy. Tym razem nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona na al. Prymasa Tysiąclecia. Zmiany będą obowiązywać do czerwca 2009 roku.

Warszawa: Utrudnienia na al. Prymasa Tysiąclecia
Od tego tygodnia kierowcy poruszający się w rejonie ul. gen. Maczka i al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie muszą zwrócić uwagę na wprowadzane właśnie zmiany w organizacji ruchu. W związku z trwającą budową drogi ekspresowej S8 na odcinku Konotopa – Prymasa Tysiąclecia, do czerwca przyszłego roku zamknięty będzie zjazd z ul. gen. Maczka w al. Prymasa Tysiąclecia, a na samej alei skrócone zostanie zwężenie jezdni.

Proponowany objazd zamknięcia zjazdu z ul. Maczka na al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku Ochoty, który umożliwi dojechanie do alei, prowadzi następującymi ulicami: w kierunku zachodnim - gen. Maczka, Powstańców Śląskich i Górczewską, a w kierunku wschodnim - Powązkowską, Okopową, Leszno i Górczewską.

Drogowcy skrócą także do około 400 m odcinek al. Prymasa Tysiąclecia, na którym ruch w obydwu kierunkach poprowadzony jest jedną jezdnią (obecnie wyłączony z ruchu jest odcinek jezdni w kierunku Targówka od parkingu dla ciężarówek na tyłach cmentarza do węzła z ulicami Powązkowską i gen. Maczka). Samochody jadące w kierunku Targówka wrócą na swoją właściwą jezdnię zaraz za zakrętem na wysokości Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Nadal jednak ruch w tym miejscu poprowadzony będzie po dwóch pasach w każdą stronę. Nie będzie możliwy wjazd z al. Prymasa Tysiąclecia łącznicą w kierunku ul. Powązkowskiej.

Zmiany związane są z kolejnymi pracami przy budowie największego, trzypoziomowego węzła trasy ekspresowej S8, czyli połączenia z al. Prymasa Tysiąclecia na wysokości Cmentarza Wojskowego. Drogę S8 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje konsorcjum czterech firm: Budimex Dromex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud. Trasa połączy węzeł autostrady A2 w Konotopie z al. Armii Krajowej.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~mrin 2008-12-06

Stoimy bardzo kiepsko porównując Warszawę, jej drogową infrastrukturę oraz komunikację ze znacznie większymi miastami takimi jak Berlin,Londyn,z wieloma miastami Ameryki,a nie wspominając już o wspaniałych rozwiązaniach Tokio czy Osaki. Na kładki dla pieszych, most lub kawałek autostrady czeka wiele miejsc np. Rondo Babka/im.Radosław. Tworzą się codziennie olbrzymie korki. Trochę zawiodła Rada Warsz. i Prezydent H. G.-Walz nie tylko ze względu na drogownictwo ale i również na ochronę reszty zabytków(np.kamienice,mury Powązek).

~psq 2008-12-05

najedźcie myszką na skrót "al." w drugiej linijce, dobre! ;)

~kibic 2008-12-03

no tak ale ile czasu trwały przygotowania, pozwolenia, odwołania, projekty itd.

~aaa 2008-12-03

Gdyby wszystkie autostrady i drogi ekspresowe budowano w tym tempie co S8, wszystkie A1, A2, A4 byłyby już gotowe. Zobaczcie jak szybko powstaje ta trasa w W-wie i dalej na Wyszków. Ale jest tajemnica S8 - ponieważ w tym samym czasie "rozdawane" były intratniejsze (i prostrze, bo nie przez miasto) projekty, znajomi królika nie byli zainteresowani S8. I dostali ją prawdziwi fachowcy, inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego trasa idzie szybko, a inne gdzie wszędzie pełno kolesiów obecnej i poprzedniej (tfu...) ekipy robota stoi, nie płaci się podwykonawcą, a ceny rosną. A tu idzie szybko, sprawnie i tanio! I to przez miasto! Budowa tej trasy jest wielokrotnie trudniejsza niż jakiejkolwiek autostrady!

~Karl 2008-12-03

a co z A2? Podpisali juz ta umowe?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.