mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Utrudnienia na al. Prymasa Tysiąclecia

Warszawa: Utrudnienia na al. Prymasa Tysiąclecia

Urząd Miejski w Warszawie poinformował o kolejnych utrudnieniach związanych z budową drogi ekspresowej S8 na terenie Warszawy. Tym razem nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona na al. Prymasa Tysiąclecia. Zmiany będą obowiązywać do czerwca 2009 roku.

Warszawa: Utrudnienia na al. Prymasa Tysiąclecia
Od tego tygodnia kierowcy poruszający się w rejonie ul. gen. Maczka i al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie muszą zwrócić uwagę na wprowadzane właśnie zmiany w organizacji ruchu. W związku z trwającą budową drogi ekspresowej S8 na odcinku Konotopa – Prymasa Tysiąclecia, do czerwca przyszłego roku zamknięty będzie zjazd z ul. gen. Maczka w al. Prymasa Tysiąclecia, a na samej alei skrócone zostanie zwężenie jezdni.

Proponowany objazd zamknięcia zjazdu z ul. Maczka na al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku Ochoty, który umożliwi dojechanie do alei, prowadzi następującymi ulicami: w kierunku zachodnim - gen. Maczka, Powstańców Śląskich i Górczewską, a w kierunku wschodnim - Powązkowską, Okopową, Leszno i Górczewską.

Drogowcy skrócą także do około 400 m odcinek al. Prymasa Tysiąclecia, na którym ruch w obydwu kierunkach poprowadzony jest jedną jezdnią (obecnie wyłączony z ruchu jest odcinek jezdni w kierunku Targówka od parkingu dla ciężarówek na tyłach cmentarza do węzła z ulicami Powązkowską i gen. Maczka). Samochody jadące w kierunku Targówka wrócą na swoją właściwą jezdnię zaraz za zakrętem na wysokości Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Nadal jednak ruch w tym miejscu poprowadzony będzie po dwóch pasach w każdą stronę. Nie będzie możliwy wjazd z al. Prymasa Tysiąclecia łącznicą w kierunku ul. Powązkowskiej.

Zmiany związane są z kolejnymi pracami przy budowie największego, trzypoziomowego węzła trasy ekspresowej S8, czyli połączenia z al. Prymasa Tysiąclecia na wysokości Cmentarza Wojskowego. Drogę S8 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje konsorcjum czterech firm: Budimex Dromex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud. Trasa połączy węzeł autostrady A2 w Konotopie z al. Armii Krajowej.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~mrin 2008-12-06

Stoimy bardzo kiepsko porównując Warszawę, jej drogową infrastrukturę oraz komunikację ze znacznie większymi miastami takimi jak Berlin,Londyn,z wieloma miastami Ameryki,a nie wspominając już o wspaniałych rozwiązaniach Tokio czy Osaki. Na kładki dla pieszych, most lub kawałek autostrady czeka wiele miejsc np. Rondo Babka/im.Radosław. Tworzą się codziennie olbrzymie korki. Trochę zawiodła Rada Warsz. i Prezydent H. G.-Walz nie tylko ze względu na drogownictwo ale i również na ochronę reszty zabytków(np.kamienice,mury Powązek).

~psq 2008-12-05

najedźcie myszką na skrót "al." w drugiej linijce, dobre! ;)

~kibic 2008-12-03

no tak ale ile czasu trwały przygotowania, pozwolenia, odwołania, projekty itd.

~aaa 2008-12-03

Gdyby wszystkie autostrady i drogi ekspresowe budowano w tym tempie co S8, wszystkie A1, A2, A4 byłyby już gotowe. Zobaczcie jak szybko powstaje ta trasa w W-wie i dalej na Wyszków. Ale jest tajemnica S8 - ponieważ w tym samym czasie "rozdawane" były intratniejsze (i prostrze, bo nie przez miasto) projekty, znajomi królika nie byli zainteresowani S8. I dostali ją prawdziwi fachowcy, inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego trasa idzie szybko, a inne gdzie wszędzie pełno kolesiów obecnej i poprzedniej (tfu...) ekipy robota stoi, nie płaci się podwykonawcą, a ceny rosną. A tu idzie szybko, sprawnie i tanio! I to przez miasto! Budowa tej trasy jest wielokrotnie trudniejsza niż jakiejkolwiek autostrady!

~Karl 2008-12-03

a co z A2? Podpisali juz ta umowe?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.