mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Utrudnienia na wylotówce

Warszawa: Utrudnienia na wylotówce

W związku z budową drogi ekspresowej S8 w Warszawie, pojawią się kolejne utrudnienia. Tym razem tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona na ulicy Poznańskiej, która stanowi przedłużenie ulicy Połczyńskiej poza granicami miasta.

Warszawa: Utrudnienia na wylotówce
Urząd Miejski w Warszawie poinformował o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu ul. Poznańskiej w Morach. Ulica ta jest przedłużeniem ul. Połczyńskiej poza granicami Warszawy. Budowana droga ekspresowa S8 ma przecinać tę wylotówkę w Morach. W tym miejscu rozpoczęła się już budowa węzła drogowego, który umożliwi połączenia we wszystkich kierunkach jazdy ul. Poznańskiej (w ciągu drogi krajowej nr 2) i trasy S8. Droga ekspresowa pobiegnie wiaduktem, z którego do dwójki będą prowadziły ślimaki. Do tej pory nie było tu utrudnień w ruchu bo drogowcy budowali poza jezdniami, jednak teraz konieczne jest zajęcie pasa drogowego.

Już od dziś z północnej jezdni ul. Poznańskiej (czyli w kierunku Warszawy) zostanie skierowany na tymczasową jezdnię omijającą plac budowy. Kierowcy będą mieli tam do dyspozycji dwa pasy ruchu, czyli taką samą szerokość jezdni jak obecnie. Wprowadzone zostanie także ograniczenie prędkości. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do czerwca 2010 roku. Ruch jezdnią południową, czyli w kierunku Poznania, będzie się odbywał normalnie. W miarę postępu robót budowlanych, ruch zostanie przełożony na jezdnię północną.

Drogę ekspresową S8 na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad buduje konsorcjum czterech firm (Budimex Dromex/Strabag/Mostostal Warszawa/Warbud). Trasa połączy węzeł autostrady A2 w Konotopie z al. Armii Krajowej.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Alfista 2008-10-03

Muszą jak najszybciej wybudować południową obwodnicę przez Ursynów... inaczej zginiemy na moście Grota.... no i most Północny jest mega ważny!

~janekwl 2008-09-19

No wszystko jest normalnie. Normalnie budują, normalnie piszą głupoty a jak połączą S8 z trasą to będzie tragedia. Teraz stoi się w korkach od Broniewskiego a jak połączą to cała trasa będzie stać. Trasa AK po stronie praskiej jest od 25 lat nie skończona. Brak wiaduktów a te co istnieją grożą zawaleniem. Ograniczenia ruchu do jednego pasa oraz prędkości nic nie zmieniły, przpraszam stworzyły większe korki. Postawiony tymczasowy wiadukt lada moment będzie wymagał remontu. Gdzie most północny? Jeśli wcześniej skończą połączenie trasy z S8 niż doprowadzą do ładu Trasę AK to skończy się to tragedią!! Oby nie. A ruch będzie odbywał się normalnie, mądre głowy będą gdały normalnie itp itd...

~Andrzej 2008-09-16

Faktycznie wprowadzono nową organizację ruchu bo ruch lewostronny (tak wynika z treści artykułu - jezdnia północna ruch w kierunku Warszawy, a południowa w kierunku Poznania). Chyba że Pan Redaktor się pomylił...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.